Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » LCD, vagy LED monitor?

LCD, vagy LED monitor?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy új monitort, de nem tudom, hogy LCD, illetve LED monitor közt mi a különbség. Árban nincs különbség, neten néztem, hasonló paraméterű LED, ill. LCD monitorok hasonló árban vannak...

Melyik, miért jobb? Miben más? (energiatakarékosság?)A szemnek melyik egészségesebb?

25-30ezres kategóriában melyiket választanátok?

Melyiket vennétek használtan?


2010. nov. 14. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A led monitor is LCD, csak - ahogy a nevében is van - ledekkel van megvilágítva.

Szebb és élesebb a képe, mint egy hagyományosnak, telítettebb, élethűbb a feketéje és általában jobb a kontrasztaránya, tehát inkább ledest vegyél.

Válaszidő tekintetében nem biztos, hogy jobbak, ennek nézz utána.


Különben az LCD (TFT, LED)illetve plazma képernyők nincsenek már hatással a szemre.

2010. nov. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 jamesbond ***** válasza:
100%

LED monitor még nincs.

Háttérvilágítást cserélték LED-re, de LCD maradt.

Kisebb a fogyasztása, de a megvilágítása nem olyan egységes az élvilágítású, nagyon vékony modelleknek.

A mátrix rendszerű ténylegesen háttérvilágítású modellek meg még nagyon drágák.

A válaszidő nem függ a világítástól, és amúgy is mindenki máshogy méri, és azt írják rá ami jobban hangzik.

A dinamikus kontraszt csak mátrix világításúnál számít, a többinél egy nagy kamu. A profi méregdrága monitorok is 700-800 tényleges kontraszttal dolgoznak, és aki ért hozzá nem használ 140cd/m2-nél magasabb megvilágítást, mert afölött nem alkalmas komoly munkára.

Nem kell elhinni mindent amit a marketingesek kitalálnak.

2010. nov. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, illetve a felvilágosítást! Szóval akkor ledes megvilágítású LCD monitort veszek/vegyek?! :P
2010. nov. 14. 12:26
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Tévedés, már van LED monitor. Éppen egy hónapja vettem egy legujabb, LG. FullHD LED technológiás monitort, 70eFt-ért. Baromi jó. TV is van benne, USB pótcsatlakozón keresztül pendraive-ről vagy más adattárolóból közvetlenül lejátszik képeket, zenét, videokat. Képe brilliáns. Nagyon megszerettem!
2010. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és én ezt kérdeztem? már bocs!
2010. nov. 14. 17:44
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

leliki: nincs LED monitor. A tiéd is pont olyan, amit már említettek: csak a háttérvilágítás van LED-ekre cserélve. Ez így van a óriás ~milliós Samsung csodákkal is.

Az meg, hogy a te 70e Ft-os monitorodnak brilliáns a képe... haha... Abban is csak ugyanaz a kommersz TN+Film panel van, mint a többiben.


Kérdező: ha a képminőség miatt kérdezed, akkor a panel típusát nézd! IPS-szel jársz a legjobban.

2010. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kösz!
2010. nov. 25. 21:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!