Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A ddr1-es memóriafoglalatba...

A ddr1-es memóriafoglalatba bármilyen sebességű ddr1-es memória belerakható?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 18:21
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
Nem! Ez alaplap/chipset függő.
2010. nov. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen, csak lassabban fog menni (annyival amennyi az FSB-ből jön), elsőnek ne higyj ;)
2010. nov. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

Ja ne higgy, inkább szopj!


Egyáltalán nem biztos, hogy vissza fog kapcsolni. Főleg ha BIOS rosszul olvassa ki az SPD infókat, ami igen gyakori.


Bár sokszor működik úgy is, hogy még támogatott modult raksz be, beállítod vele a fix órajelet a BIOS-ban, majd kicseréled a gyorsabb modulra.

2010. nov. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
tudod mi a titka kedves P.O.C? Az hogy a dimm0-ba kell tenni a legalacsonyabb órajelűt, és aszerint fog működni mind ;) látom te is hót hülye vagy a hardverhez, de beleokoskodni azt nagyon szeretsz :) na nem baj, majd kinövöd ;)
2010. nov. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:

A hasznos válaszaid arányából követeztetve, te sem lehetsz valami nagyon okos.

Nekem ez a szakmám, és napi szinten számítógépek tucatjait szervizelem vagy rakom össze. Szóval szerintem csöppet több havat megettem ebben a témában, mint amennyit te lesz@rtál.

Így gyakorlati tapasztalatra alapozok, nem pedig hardverről szóló meséskönyvekre, meg fórumokban hallott mende-mondákra.

2010. nov. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én meg egyetemet végeztem mérnök infón, és tudok amit tudok. De úgy látom nem siekrült megvédened az állításod - nem is lehet egyébként :)
2010. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Srácok nyugi van:D

am most az alaplapom a 333mhz est támogatja.

De nekem 400mhz-es kell mert abba gyakoribb az 512mb-os.

333mhz es 512 es ddr1 es ramot nagyon nehéz találni:D

Akkor most fog menni?:D igaz?:D

2010. nov. 12. 16:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én most raktam össze két 533Mhz-est, két 800 Mhz-essl.

1-3 ban vannak az alacsonyabb órajelűek, 2-4 ben a magasabbak. Bárhogy másként rakva, sípol az alaplap.

2010. nov. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"1-3 ban vannak az alacsonyabb órajelűek, 2-4 ben a magasabbak. Bárhogy másként rakva, sípol az alaplap."

Na igen, ez is az én állításomat támasztja alá :)

Kérdező: nyugodtan vegyél 400-ast

2010. nov. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!