Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A vékony monitorok jobbak...

A vékony monitorok jobbak mind a vastagabbaknál, nem nagyon értek hozzá?

Figyelt kérdés
Hali valaki azt mondta h a legolcsóbb vékonyképernyős monitor is jobb a vastag típusúaknál,most újat szeretnék venni de nem tudom melyik lenne jobb olyan 19"körűlit szeretnék.lécci segítsetek köszi
2010. nov. 10. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ajánlom előbb kicsit informálódjál a témába.
2010. nov. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Réti bubuzér ***** válasza:
Hát ha a vastag monitoron a CRT-t érted (ami úgy néz ki, mint egy kis TV) akkor részben igazat mondanak. Az LCD monitorok (vékony) nem terhelik annyira a szemedet, mert frissítés csak az aktív területeken van. A CRT, vagy hagyományos monitornak lehet jobb képe, de elkezdett kihalni a technológia. Szóval ne dilemmázz tovább, vegyél vékonyat. (Nem is tudom, hogy lehet-e még új CRT monitort venni.)
2010. nov. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
CRTnek nem lehet hanem biztos szebb képe van mint a tn-paneles tftnek:). Ha van rá keret akkor ips panellel rendelkező modellt érdemes választani.
2010. nov. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%

Hát nem tudom... nekem a szüleimnél egy 19 colos crt van, és semmi gond nincs vele. Ugyanúgy sík képernyős és elég jó a frissítése ahhoz, hogy egyáltalán ne bántsa a szemem. Az albiban egy 21 colos "vékonyképernyős" van, ezzel sincs semmi gond.

Szerintem az újabbaknál már szinte mindegy, melyiket veszed.

Ami a crt mellett szól: nagyon olcsó

Ellene szól: nagy helyet igényel (hátrafelé hatalmas!)

TFT mellett szól: "menőbb", kisebb helyet igényel

Ellene szól: ha jó minőségűt akarsz, az nagyon drága

2010. nov. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyértelmű h vékony kell Neked!

A crt-knek (vastag) épp csak annyival jobb a képük, hogy az csak a hozzáértőknek számít.

A kérdésedből úgy látom, hogy nem vagy szakértő, csak általános használatra kell a számítógép, tehát az egyetlen aprócska előnyét is elvesztette a crt monitor, tehát kizárólag vékonyakkal foglalkozz!

2010. nov. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!