Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a Ram-omat?

Miért nem ismeri fel a Ram-omat?

Figyelt kérdés

A gép egy ECS P4M800PRO-M2 REV 2.0 alaplappal rendelkezeik és egy AENEON AET560UD00-370B97X DDR2-553 original memory 256MB memóriával. Az alaplapi kiskönyvében az szerepel hogy slotonként 1gigát biztosan fogad, összesen 2 slotja van, DDR2 és DDR memóriát is fogad elvileg, a régi memóriát mindkét slotban teszteltem és mindkét slotban müködik a ddr2-es régi ram, az alaplapi kiskönyvben ajánlják a kingston-t 533mhz(ez a legnagyobb) 1giga pc2-4200-t, vettem is egy ilyet mult héten ez volt az 1. új ram, kivettem a régi memóriát, aztán beraktam az újat és mindkét slotban igy próbálva bekapcsolásnál kb 2másodpercenként ilyen rugó,rázó mélyebb hangot ad,nem sípol! nem indul el a gép, semmi se történik a hangadáson kivül. Majd hivtam bátyám, ő vmivel jobban ért a gépekhez a BIOS-ban vmit állitgatott "auto"-ról "manualra" meg vmi draw cuccot meg ilyesmiket, akkor elindult magában a kingston ram, de csak 512-t ismert fel az 1 GB-ból, ekkor hittem azt hogy lehet hibás a memória ezért visszavittem,kicseréltettem, és most hétfőn kaptam meg az újat! kivettem a régi memóriát és a 2. új ramot próbáltam mindkettő slotban, mindkét slotban bekapcsolásnál kb 2másodpercenként ilyen rugó,rázó mélyebb hangot ad,nem sípol! nem indul el a gép, semmi se történik a hangadáson kivül.Mi lehet a baj?

minden tippet ötletet szivesen fogadnék!


2010. nov. 9. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Van egy olyan meglátásom, hogy kéne egy BIOS update.

Ha azsem akkor valami nemstimmel az alaplappal.

2010. nov. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!