Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pittyeg a gép mikor előugrik...

Pittyeg a gép mikor előugrik egy ablak. De miért?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt elkapott a gépem egy vírust, amit az előző vírusirtóm nem észlelt(avast! Home Edition) majd felraktam az NOD 32-őt ami szépen le is takarította.Aznap szerettem volna filmet nézni, és észrevettem, hogy a hangszóró nem ad ki hangot.Megnéztem, és a hangkártya driver eltűnt(fene se tudja hova tűnt el)Felinstalláltam, újraindítottam a gépet, és semmi, nem érzékeli a hangszórót, se a hangkártya drivert(el se indul gépindításakor).Ám ezóta amióta nincs hang a hangszóróba, a gépben előjött egy idegesítő pittyegő hang, ha például előugrik egy ablak, vagy keresőbe beírok valamit és nem talál semmit.Állítólag az 1 pittyegés valami gondot jelez, de ha igen, akkor mit jelezhet?Ha valami nem érthető, szóljatok, és megpróbálom alaposabban elmagyarázni.Előre is köszönetem!:)
2010. nov. 7. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a Windows-nak van egy ilyen funkciója (gondolom annak, ha valakinek nincs hangkártyája), a belső hangszóróból szól, nézz körül a vezérlőpult hangbeállítások ablakban, ha zavar, biztosan le lehet tiltani. Bár a helyedben én kezdeményeznék egy újratelepítést, és aztán megpróbálnám a hangkártya driverét felrakni, ha nem megy a hang ezután sem, az sem kizárt, hogy tönkrement a hangkártya.
2010. nov. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már nagyon gondolkodom az újratelepítésen, de akkor az a gond, hogy azt én nem csinálhatom, mert mikor vettük a gépet, csak a monitor illetve a videokártya driver lemezét kaptuk.És ha jól tudom, az alaplap lemeze is kell majd hozzá, ami nekem nincs. A választ persze köszi, így most már tényleg elgondolkozom egy újratelepítésen.Továbbá ment a zöld kéz is!:)
2010. nov. 7. 08:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj a driverek miatt, mind fenn van az interneten, annyi a dolgod, hogy letöltöd az Everest programot, megkeresed benne az alaplap nevét (gondolom integrált a hangkártya), beírod a Google-be, és utánaírod driver download, ez ki fogja adni a drivereket ahhoz az alaplaphoz (legjobb a gyártó oldaláról letölteni), majd azt simán, akár egy programot feltelepíted.
2010. nov. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, így talán fog menni:D Eredeti Windows-om már van, úgyhogy elég lesz letölteni akkor csak a drivereket:D Köszi!Megy a zöld kéz!:)
2010. nov. 7. 08:51
 5/8 anonim ***** válasza:
ha drivereket nem találsz töltsd le ezt: Driver Checker ez megkeresi a drivereket a legújabbakat csak egy kattintás le jön és fel telepiti ha érdekel küldök linket ;)
2010. nov. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hú az nagyon jó lenne!Ezer köszönet előre is!:) És megy a zöld kéz!:D
2010. nov. 7. 09:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Üdv!


Biztosan működik így is, úgy is ahogyan írták, de én mégis azt javaslom, hogy töltsd le a CPU-Z nevű programot és futtasd. Ez a kis progi megmondja, hogy milyen alaplap, processzor, memória és videókártya van a gépedben. Telepíteni sem kell, csak kicsomagolod.

Ezekután ellátogatsz a gyártó honlapjára és letöltöd a szükséges drivereket. Csak a szükségeseket és azokból is a legfrissebbeket. Így tisztán tartod a rendszered a felesleges dolgoktól. A letöltött drivereket írd CD-re, vagy mentsd pendrive-ra v akármi és telepítsd újra a rendszert, majd a már letöltött drivereket rakd fel. Ez a legtisztább.


Remélem tudtam segíteni, sok sikert!

2010. nov. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a leírást!Még ma egy DVD-re égetem ki az összes driver-t, és persze még melléjük a CPU-Z -t is:) Még egyszer köszi mindenkinek, hát remélem, hogy fog sikerülni:D És ment a zöld kéz!:)

2010. nov. 7. 11:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!