Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VGA-tól nehezebb megválni, ha...

VGA-tól nehezebb megválni, ha dohányoztak mellette. Miért?

Figyelt kérdés

Annyi apróhirdetésben láttam már hogy megkérdezik az eladótól hogy dohányzott -e a VGA mellett, mert ha igen akkor nem veszi meg..


MIT akar ez most jelenteni?


2010. nov. 6. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Én még ilyet nem láttam, de az biztos, hogy a dohányfüst mindenre lerakódik, ami nem feltétlenül tesz jót a bonyolult elektronikai cuccoknak.
2010. nov. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A VGA hűtője közvetlenül és nagy erővel fújja rá a processzorra a kemény szemcsés dohányfüstöt. A GPU (video processzor) nem fedett mint a CPU, hanem a magok látszanak. Ezért nagy károkat tud tenni a GPU-ban a füst.

Remélem segítettem.

2010. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen :)

Koszonom szepen :)

2010. nov. 6. 21:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség? A léghűtés nem abból áll, hogy a GPU ra fujjuk a levegőt. Megkockáztatom, h a GPU melett a légmozgás szinte nulla. A Venti bizony arról a hűőbordról próbálja lefujni a levegőt ami a GPU felett van és vúlószínűek tartom, hogy a réz/alu anyagon a veti nem fujja át a levegőt:) Egyébként is a GPUn van a paszta uyebár és rögötn rajta az alu/réz hűtü, ha oda közzé bekeveredik a levegő az lényegesen rontja a hűtés hatásfokát. Ezért használunk hűtőpasztát, hogy a GPU és a borda között minnél közvetlenebb legyen a kapcsolat és ne levegő kerüljön az apró résbe ahol nem fekszik pontosan a borda. egyébként én elég hülyeségnek tartom, hogy ami melett dohányoznak at nem veszem meg. Mennyit csökkentheti a cucc élettartamát? AZ az x év amit egy normális kártya megy abból elvesz 1-2 napot? Szerintem...
2010. nov. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A második válaszoló valóban hülyeséget mondott, a GPU-ra nem jut levegő, azt legfeljebb lesarkazni lehet. Viszont a trutyilerakódás igenis létezik, régen ezért is tiltották a géptermekben a dohányzást. Mondjuk azt én se hiszem, hogy ez szignifikáns lenne, ezért nem is kérdezek ilyesmit, mielőtt cuccot veszek (na meg egyáltalán, ha azt mondják, nem, akkor se fogom tudni, hazudtak-e, legfeljebb ha masszív bagószag árad a cuccból, de ahhoz legalább egy füstös kocsmában kellett üzemelnie). Csak mondtam, hogy ezért gondolhatják az emberek, hogy a füstös környezetben használt cucc nem fogja sokáig bírni.
2010. nov. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hintalow ***** válasza:
Sokkal inkább a szag miatt. Ha dohányoztak mellette, akkor az bizony beleette magát az anyagba, és onnantól a venti bagószagot áraszt (főleg ha levett oldallappal használnák) ez egy dohányos számára, vagy olyan helységben, ahol dohányoznak, nem észrevehető, de egy nemdohányos számára elég büdös tud lenni. Valószinűleg korábbi rossz tapasztalat miatt, van ilyen kikötés
2010. nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!