Érdemes a szem egészsége érdekében 90 v 120hz-es kijelzőt használni? Apple laptopok miért csak 60hz-es kijelzővel vannak szerelve?
Az ne zavarjon hogy a villany meg 50Hz és ezzel a frekvenciával villogtak a régi izzók. A LED fényforrásokat is villogtatják, az olcsóbbakat alacsonyabb, a jobbakat nagyobb frekin. A világban amiket látsz táblákat, reklámokat (buszon, vonaton utastájékoztató például) mind bizonyos frekin működnek, nem folyamatos a képük. A LED-es fényszórók az autókon szintén villognak, némelyik egész alacsony frekcenvián, néhány Hz. Valószinüleg a mikrosütődön lévő kijelző is 30-60Hz környékén vibrál. Túléled ezeket is látásromlás nélkül igaz?
Vagyis tök felesleges 60Hz-es kijelzőnél jobbat rakni egy átlag felhasználásra szánt laptopba. A 30 fps-es youtube videónak, meg a statikus képet adó szövegszerkesztőnek, stb. nem kell több 60Hz-enél. Még 30-asl is el lehetne lenni, csak ott már a gyorsabb mozgások (egér kurzor) jóval szaggatottabbak lesznek.
"hanem az árával amiért kínálják"
Ez az apple gyűlölet már szánalmas. :D
Droidon mi az első két dolog amit megteszel egy új, 120Hz-es kijelzős telefonnál?
1. leveszed 60Hz-re, hogy legyen értékelhető akksiidőd
2. felteszel 3-4 reklámblokkolót hogy a sok reklám miatt ne szaggason be a rendszer 10-20fps-re.
Jaja, már megéri alsó kategóriás droidba a 90-120Hz-es kijelzőket tenni ha úgysem lehet kihasználni, mert amúgy szar az egész teló.
Semmi köze a szem egészségéhez, csak gördülékenyebb a kijelző.
A szem egészségéhez még anno a CRT monitorok idejében volt köze, mert ott tényleg nem volt mindegy, hogy 60 vagy 75hz-en megy-e.
#6
Sokszor zavarta és zavarja is a szemem mikor a hirdetőtábla vibrál, mikrón és egyéb készülékeken van mini kijelző és silány. Ezekkel nem lehet mit kezdeni, olyan és kész.
#7
Nem apple gyűlölet, mert van az meg android is. A dinamikus frissítés pedig megoldja az akkuidőt. Az árával gond van, mert amennyit tud, főleg alap modell annyit nem ér. Érzékeny a szemem így legalább 120hz kell telefonon is, duh. Aki pedig ellene érvelne jusson eszébe, hogy a legtöbbet a kijelzőt használja és azzal interaktál nem pedig a soc-val, akkuval vagy pedig a benne levő tárhellyel és funkciókkal. Persze, még legyen a felhasználó a hibás, mert a cégek kapzsik.
KEKW
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!