Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meddig bővíthető egy Dell...

Meddig bővíthető egy Dell Optiplex GX260-as számítógép (toronyházas kivitel, Intel Pentium 2,4GHZ)?

Figyelt kérdés

Elég jól működik a gép, ezért kidobni nem akarom, és egy fejlesztés után arra, amire én használom, még legalább 2-3 évig jó lehet, csakhogy nem tudom mit lehet belerakni, minek mi a felső határa. Winyót szeretnék egy (vagy több) 160GB méretűt, memóriát pedig legalább egy, max két GB-t. Amit tudok: DDR1-es típusú memória kell bele, és IDE vinyó. De hogy fogadja-e ezeket azt nem tudom. Sajna angolul sem tudok, így utánanézni sem igazán sikerült.

Jelenlegi, még gyári konfig:

Intel Pentium 4 2,4GHz Processzor, integrált audio, video, 512 MB memória (2*256), és 20GB HDD.


2009. jan. 8. 04:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 GB memóriát biztosan bele tudsz tenni (2db 1GB-osat)

Az alaplap maximum 4 db IDE felületű eszközt tud fogadni, te döntheted el, hogy HDD vagy DVD CD meghajtó legyen.

A HDD kapacitása nincs korlátozva, akár 500 GB-osat is tehetsz bele.

Azt kell megnézned, hogy a tápegység hány wattos. Ha 300 vagy ennél nagyobb akkor nincs gond vele, ha 200 és 300 között van akkor érdemes volna kicserélni 300-350W-osra.

Amúgy is a táp a gyönge pontja a gépeknek, és okozhat galibát ha nem megfelelően stabil a működése.

2009. jan. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

+ még a videó kártya ha jól tudom agp hely van benne

RAM MAX 2 GB SD RAM 200-266 MHz, de csak 2 db hely van.


[link]

2009. jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2009. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Minden választ köszönök! Akkor bele is kezdek szépen, és ha már felvetődött, úgy gondolom egy tápegység csere még éppen belefér...
2009. jan. 8. 13:55
 5/5 anonim ***** válasza:

- HDD-ből az 500 gigás tűnik ár/érték arányban IDE fronton a legjobbnak. Esetleg mellé még egy 160 gigás a rendszernek.

- DDR1 memóriákból nyugodtan vehetsz 400 Mhz-est, mert automatikusan visszavesz 266-ra. Ajánlom a Geil Value ramjait. Nagyon jók 10 év garanciával és hűtőbordával.

- DVD-írót is érdemes beszerezni. A Pioneer, NEC, Optiarc hármas termékei közül érdemes szemezgetni.

- AGP csatolóval rendelkező videókártya is belemehet, pl egy ATI HD3450, így már HD videók is élvezhetőek lennének a gépen.

2009. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!