Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha most vásárolnátok AMD...

Ha most vásárolnátok AMD processzort, akkor Zen4-es vagy Zen5-ös proci mellett döntenétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Konfig épít(tetés) előtt vagyok. AMD Ryzen 5 7600X volt eddig az elképzelés, de láttam a napokban, hogy kijöttek még nyáron a Zen 5-ös procik, és egy Ryzen 5 9600X-el szemezgetek.

Sok cikket nem találtam a témáról, csak annyit hogy nehezen indult el a széria, meg még, az indulás előtt visszahívások voltak.

Ilyenkor amikor még "friss" egy proci még lehetnek rejtett gyerek betegségei, vagy ezek már azok a darabok amit eladnak majd másfél év múlva is? Még valamelyik fórumban olvastam, hogy elrontott széria lett ez az Zen 5, de nagyon nem tárgyalták hogy miért.



#processzor #AMD #AMD Ryzen 5 7600X #Zen5 #Zen4 #AMD Ryzen 5 9600X
ma 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére az AMD platformjai sokáig jók, így most bekezdhetsz a régivel, ha az új árát sokallod és idővel fejleszthetsz, ha már elégedetlen vagy a teljesítményével. Intel oldalon nem ez a helyzet, ott nagyon gyakran cserélődik a foglalat, úgyhogy ha megvan az alaplap akkor nyilván abba valót, ha nincs akkor meg lehetőleg az újabbat, mert nem kompatibilisek egymással.
ma 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A két proci között van 20 ezer difi. Nem a pénz a probléma ebben az esetben, hanem a stabilitás, vagy az esetleges rejtett betegségek vannak-e?
ma 08:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudni. Mire ez kiderül lehet évek telnek el.
ma 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A visszahívás oka, hogy el írták a kupakot.

[link]

Eddig semmilyen valódi problémáról nem hallottam a Zen5 kapcsán. A Zen5 a zen4 tovább fejlesztése, nem volt architektúra váltás mint az Intel CoreUltra esetében.

ma 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megvenném bátran az AM5-t, mondjuk egy 7x-es szériával és nincs nagy vesztenivalód.
ma 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!