Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyibe kerül egy szerver?

Mennyibe kerül egy szerver?

Figyelt kérdés
Ami "elbír" naponta 100ezer látogatót.
2010. nov. 4. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Itt nem a szerver lesz a tétel, hanem a szerverparkban elhelyezés.
2010. nov. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom évente kb 250-300ezer között van.


De a szerver mennyi?

2010. nov. 4. 17:52
 3/13 anonim ***** válasza:
Ennyi adatból ezt nem lehet megmondani. Nem mindegy mit csinál az adott szerver. Teljesen más vas kell, ha pl. a felhasználók videókat töltenek fel, és azt konveretálja át más formátumba, mintha csak egy statikus weblapot kell visszaadnia.
2010. nov. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, van itt minden 120e ft-től milliósokig.

Ez nem így működik, hogy ami elbír napi 100ezer látogatót. Mivel egyáltalán nem mindegy, hogy az a napi 100ezer látogató mit csinál az oldalon. Szóval hogy a szervernek mivel kell megbirkóznia. Kell e komplex számításokat végrehajtania, vagy sok adatbázis lekérés, vagy adatlekésés, stb. Az se mindegy, hogy milyen programok fognak futni rajta, és még sorolhatnám.


Egy olyan oldalt mint pl az iwiw, nem egy szerver visz el, hanem több tucat. Van adattároló szerverük, adatbázis szerverük (több is), és még jópár egyéb dolog.

2010. nov. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
És akkor az ehhez szükséges sávszélességről még nem is beszéltünk.
2010. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Megpróbálom körül lőni... alsóhangon.

- Adatbázis-szerver: cca. 200e körül

- Webszerver (php, CGI, nem tudom mit szeretnél): szintén 2-300e

Vagy akár kombinálhatod is egy drágább gépbe, persze külön vinyón, akár virtualizálva, millió és egy módszer van rá.


Ha valami közösségi oldalt szeretnél, ott nagyobb hangvételű a dolog (ha az elején nem is, később mindenképpen). Még a clustering is érdekes lehet, ott több gép végzi el megosztva a feladatokat... Ésatöbbi

2010. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És ha ennek a kérdésnek létjogosultsága van, akkor bizony a szakértelemre is...
2010. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A szakértelemhez pedig pénz is kell...
2010. nov. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jézus, Jézus, mit olvasok itt a 18:09-től! Egy Mysql és egy Apache install 5 kiló? Rossz szakmát választottam!


Kérdező: én a feléért megcsinálom, és még egy gépet is adok neked ;D

2010. nov. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Itt nem erről van szó, hogy felhajítok egy LAMP szervert, hanem arról, hogy nem tudjuk, mire lenne használva. Nem mindegy h 1-2 user SELECT * FROM TÁBLA-t futtat, vagy esetleg közösségihálózatozik. Amúgy a feléből én is összeállítok, de nem 100ezer userre (vagy de, viszont akkor nem vállalok garanciát hogy nem gyökkettővel fog működni)
2010. nov. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!