Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP Proliant DL360p gen 8...

HP Proliant DL360p gen 8 szerverre kéne tennem Windows Server 2016-ot. (Ez volt rajta) Az iso-t letöltöttem a MS oldaláról Rufussal MBR módban kiírtam USB drive-ra. Mit kell még tennem?

Figyelt kérdés
A szerver nem bootol UEFI módban. Elsődleges boot device a pendrive. Nem tudok rábootolni és nincs még egy olyan gépem, ami tud MBR módban bootolni.

#Windows Server #Server 2016 #Múzeális vas
okt. 17. 15:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a szerver nem UEFI módban bootol, hanem hagyományos (Legacy/BIOS) módban, ellenőrizd, hogy Rufusban valóban a megfelelő beállításokat választottad ki:

Partition scheme: MBR

Target system: BIOS (or UEFI-CSM)

Ha UEFI módban próbálod elindítani a szervert, és nem sikerül, akkor lehet, hogy vissza kell állítanod BIOS módra.

A HP Proliant DL360p Gen8 esetében győződj meg arról, hogy a BIOS/Legacy boot opciók megfelelően be vannak állítva:

Indítsd újra a szervert, és lépj be a BIOS-ba (általában az F9 gombot kell nyomni a POST során).

Boot Mode: Ellenőrizd, hogy a Boot Mode Legacy BIOS-ra van állítva, nem pedig UEFI-re.

Boot Order: Győződj meg arról, hogy a pendrive az elsődleges boot eszköz a boot sorrendben.

Ha van hozzáférésed az iLO felügyeleti eszközhöz, használhatod a távtelepítés funkciót is, hogy az ISO fájlt közvetlenül a szerverhez társítsd anélkül, hogy USB pendrive-ot használnál.

Lépj be az iLO kezelőfelületére, és ott csatolhatod az ISO-t, mintha egy fizikai CD/DVD lenne a szerverben.

Ha a szerver mégis UEFI módban működik és a problémád abból adódik, hogy UEFI-re van állítva, akkor a Rufus-szal írd ki az ISO-t GPT partíciós sémával és UEFI célrendszerhez.

Partition scheme: GPT

Target system: UEFI (non-CSM)

Ha nincs másik géped, amely tud MBR módban bootolni, és ez egy szükséges lépés lenne, érdemes lehet átgondolni egy virtualizált környezet használatát vagy az iLO által nyújtott távvezérléses megoldásokat.

okt. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!