Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopot szeretnék vásárolni...

Laptopot szeretnék vásárolni de nemtudok dönteni hogy melyik márka legyen szerintetek? (bővebben lent!)

Figyelt kérdés

Üdv!

Laptopot szeretnék vásárolni átlagos felhasználásra! (Internetezés,videók-filmek nézése,ilyesmik!) Szeretném,ha gyors pörgős lenne a mindennapos használat során ezért mindenképp már ssd-vel szerelt laptopokat nézegetek!

Valamelyik számítógépes bolttól vennék egy jó állapotú és jó akkuval rendelkező felső kategóriásnak mondhatót garanciával!

Amiket néztem mindegyikben Intel Core i5 6.generációs processzor van!

8Gb rammal párosítva! (Kérhető hozzájuk plusz bővítés is!)

Elsősorban az érdekelne,hogy a felsorolt márkák közül melyik a legjobban ajánlott és legmegbízhatóbb? Illetve melyikre jellemzőbb a legkevesebb meghibásodás? (Nyilván a felsorolt típusoknál általánosságban nézzük ezeket!)

Amiket néztem márkák és típusok: Dell Lattitude,Fujitsu Celsius,Lenovo Thinkpad,

Hp Elitebook

Asus és Acer szóba sem jöhet azokat nem is néztem mert volt a családban belőlük több darab is és borzasztóan gyenge minőségűek! (Főleg összeszerelés és anyagminőség ügyileg!)

De volt régi Dell is (Lattitude széria) illetve Lenovo (Thinkpad széria) azok kb. 10 év körüliek voltak és még működtek,de sajnos az idő és elavulás miatt lettek leselejtezve!

A segítő szándékot előre is köszönöm!



tegnap 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"borzasztóan gyenge minőségűek"


Szerinted.


A többire reagálni sem érdemes, inkább összeget írj....

tegnap 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Amiket néztem mindegyikben Intel Core i5 6.generációs processzor van!"


6.gen Intel procikkal már nem árulnak laptopokat.

tegnap 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudok az 2 szó.
tegnap 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kb. 60ezer ft a keret amit erre szánok! Ennyiből már tudok szerintem jót venni ami használható! (Fontos a garancia is! Nem akarok újat venni,de sok számítógépes bolt a használthoz is ad 6-12hó garanciát ami bőven elegendő!)

Én most elsősorban a felsorolt márkákra mint megbízhatóságuk vagyok kíváncsi!

Korábbi tapasztalataim szerint a Dell és Lenovo nálam ami tartós lehet talán,a Hp-t nem annyira ismerem de kíváncsi lennék a felső kategória náluk milyen illetve a Fujitsu-t is régről ismerem az alsó-közép kategóriát ott is nagyon offolták hogy így rossz úgy rossz de a felső kategóriát ebből sem ismerem sajnos!

Felső kategória alatt az üzleti kategóriás fém vagy magnézium házas gépeket értem!

Ha nem kapok erre a kérdésre jó választ akkor a saját és családbeli tapasztalatokra kell támaszkodnom ami azt mondja,hogy Felső kategóriás Dell vagy Lenovo legyen amelyik ugyanabba az árba többet tud és jobb akkuval/több tárhellyel rendelkezik.

tegnap 22:43
 5/7 anonim ***** válasza:
60k még használtan is lófallosz, nemhogy még felsőkategóriáról álmodozz. A közepe is messze van..
tegnap 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dell-lel már többen is megjártak a családban,azt nem ajánlom. (Nem beszéllek rá, de az Asusom kb. napi használatban van 2008 ota és még egyszer sem romlott el...)
tegnap 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha nem vagy hajlandó többet rááldozni, akkor szerintem hagyjad. Ilyen régi processzorral szerintem már nem éri meg megvenni. A Windows 11 8. generációtól támogatott (ez azért fontos, mert a Windows 10 2025 októberig lesz támogatva).

Ha olyan teljesítményű KORSZERŰ laptop kell mint amit leírtál, az szerintem még használtan is sokkal többe fog kerülni mint 60.000.

Amit a márkákról tudok mondani személyes tapasztalat alapján:

Asus: Nekem nagyon bejött, a családban majdnem az összes laptop ASUS és nagyon strapabírók. Én magam már lassan 7 éve egy Vivobookot nyúzok.

Acer: Jó ár-érték arány, könnyen javítható.

HP: Bár én magam nem használtam, egy családtagom csak arra esküszik, és tényleg jól néznek ki a gépeik.

Lenovo: Nekem eddig még csak rossz tapasztalataim voltak vele. Amennyiben nem a legmagasabb kategóriás gépeiket veszed, a minőség nagyon ratyi (lásd: a laptop kijelzője csak úgy szétvált rétegeire mindennapos kímélő használat után). Ha valakinek bejött, az remek, de én magam nem tudom jószívvel ajánlani.

DELL: Sajnos nincs személyes tapasztalatom.

tegnap 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!