Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire nehéz, fejleszteni a...

Mennyire nehéz, fejleszteni a számítógépet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fejleszteni szeretném a gépemet, és azon gondolkodtam hogy meg csináljam egyedül, igazából intelröl szeretnék, át váltani Ryzenre szóval, alaplap+cpu csere lenne.


Használtan vettem, a gépem és akitől vettem, hát nem nagyon foglalkozott a bottleneckel majdnem 30%-os ( erősebb a vidikari a procinál ) jelenleg a specifikációi


Processzor: Intel i5-6500

Videokártya: Sapphire rx 580 nitro+ 8gb

Memória: 2x 8gb 2666mhz Kingmax

Háttértár: 1db 480GB kingston SSD

Gépház: Aerocool (nem tudom milyen)

Alaplap: MSI H110M Pro-VH Plus

Tápegység: Chieftec I-Arena GPB-500S


AM4-re szeretnék fejleszteni, Alaplapnak egy Asus tuf gaming b550m-plus-ot és Processzornak egy, Ryzen 5 5600x-et néztem, a későbbiekben szeretnék még Ramokat és gépházat fejleszteni.


A kérdésem az lenne, mennyire nehéz ez a dolog? Elvileg úgy érkezik az alaplap, hogy már támogatja a processzort, szóval nem kéne BIOS frissités, viszont Operációs rendszert kéne fel telepítenem, bár az nem annyira bonyolult.


Szerintetek, egyedül is meg tudom csinálni, avagy vigyem el szerelöhőz?



ma 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz. Egy két youtube videó alapján meg lehet gyorsan tanulni. Oprendszert amúgy nem kell újra feltelepíteni.
ma 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oh elnézést a tudatlanságom végett😅

Akkor ha ki cserélem, az alaplapot, és a processzort nem kell, operációs rendszert fel telepítenem?

ma 12:43
 3/5 anonim ***** válasza:

legtöbbször jó úgy is de néha előfordul hogy a win be se tölt és akkor muszáj. pendrive-ra letöltöd

[link]


és ha bármi baj előfordul, bios-ban újra lehet rakni

ma 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2: amennyiben Windows 10/11-et használsz, akkor nem. Illetve nem is tudnál feltenni régebbi Windows-t, mert a processzor/alaplap korlátoz (most a hackelt dolgokat hagyjuk). Linux disztrók is szoktak menni általában probléma nélkül.


Ha korábbi Windows-t használsz jelenleg (7, 8, 8.1), akkor újra kell.

Illetve néha van azért olyan, hogy valami bibi csak történik, akkor kell újrahúzni az oprendszert.

ma 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Windows 10. Van a gépen jelenleg! Reméljük nem kell majd, de ez jövöhéten ki derül, köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!
ma 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!