Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik wifi routert használnátok?

Melyik wifi routert használnátok?

Figyelt kérdés

vodafontól jön a gigabit es net (coax on) a vodafone saját eszköze nekem csak egy bridge viszont van 2 eszközöm is ami között vacilálok jelenleg.



Van egy wifi 6 os [link] routerem


és van egy Mikrotik haP ac2 eszközöm [link] ez nem wifi 6 os.


Ti melyik eszközt használnátok inkább? Nyilván van pro kontra oldal a linksys borzasztóan buta viszont wifi 6 a mikrotik meg egy eszméletlen okos kis eszköz.



ma 14:08
 1/6 SIDLER22 ***** válasza:

Ha már gigabites netem van akkor a Wi-Fi 6-osat választanám. Az, hogy okos a MikroTik eszköz, akkor számít ha ki is használod ezt az okosságot.

Ha van valamilyen funkció amit a MikroTik tud a másik meg nem és neked pont kéne, akkor a MikroTik-et használd. Ellenkező esetben nincs sok értelme. Akkor már inkább a gyorsabbikat.


Amúgy neked tényleg TV kábelen jön gigabites net? Az én szolgáltatóm max 700 megát tud TV kábelen. Nem is tudtam, hogy el lehet érni ilyen sebességeket.

ma 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen 3x árnyékolt jön be a lakásba és most nem mondok semmi rosszat a vodáról mert konstans kimérem kábelen a 935-945mbit et lefele és 41et felfele, ennél nem megy feljebb.


Pár utcára odébb van a munkahelyem ahol meg telekom 1000/1000 optika van, hát azért érzem a különbséget lehet hogy itt is giga ott is giga de az optikának borzasztóan jobb a válaszideje és ezt egy mezei böngészésben is érezni lehet.


Speed testen meg olyan stabilan tartja a gigabit et fel is le is az optika hogy csak na pedig egy sagecom wifi 6 os eszközön megy az irodába míg az otthonim ami a linksys wifi 6on megy az csak szépen lassan kúszik fel 400-850mbit ig ingadozva így valamiért eza coax kiérződik a wifire is. De amúgy igen kábelen atomstabil 945mbit et mérek.

ma 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:
A Telekom is tud 1000-et optikán, kemény 1000/30-as csomagot ajánlott nekünk 50%-al drágábban, mint a Digi 1000/300-asa. Ráadásul IPTV-t akart mellé adni, így kábelezhettük volna át az egész házat, miközben a koax elmegy minden tévéhez és eleve azon jön a jel (anno az analóg Matáv Kábeltv jött rajta, most a Digi modemje ad fel rá digitális tévéjelet). Szóval elutasítottam az ajánlatot. De a lényeg, hogy lefelé lehetséges a gigabit koaxon.
ma 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mármint nem optikán, hanem koaxon.
ma 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SIDLER22 ***** válasza:

[link]

Ahogy elnézem, DOCSIS 4.0-ával 10/6 Gbit-es netet lehet elérni maximálisan. Tehát a jelenlegi optikai csomagokat lehet hozni akár TV kábelen is.

Más kérdés, hogy melyik szolgáltatónak van DOCSIS 4.0-ás rendszere és, hogy milyen minőségű kábel kell hozzá.

Valszeg a TV kábeles megoldást a legtöbb helyen már csak kényelmi szempontból használják. Azért, hogy ne kelljen újra kábelezni. Ha DOCSIS 4.0 miatt jobb kábelre kéne cserélni, akkor már gondolom inkább optikát húznak be.

ma 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden szobába egy-egy router amiket utp-n összekötsz. Én Asus ai-mesh routereket vennék hogy ha egyik szobából átmész egy másikba ne szakadjon meg a kapcsolat.
ma 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!