Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baj a laptoppal?

Mi lehet a baj a laptoppal?

Figyelt kérdés
Adott egy huawei laptop tegnap ujratelepítettem win 10 nincs hang nem talál kimeneti eszközt és a touchpadot sem érzékeli próbáltam azt is mar fn f7től f10ig mindennel de semmi. Mivel előtte win11 volt rajta ma rátettem azt de ugyan az a jelenség semmi sajnos. Előre is köszi a segítséget!

ma 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Huawei oldalán nincs driver?
ma 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most próbáltam a driver boostert de azzal sem lett jobb
ma 17:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Windows nem mindig telepíti automatikusan az összes szükséges illesztőprogramot. Ezeket még megpróbálhatod, hátha segít.

Menj a Huawei hivatalos weboldalára, és keresd meg a laptopod modelljéhez kapcsolódó drivereket.Töltsd le és telepítsd a hangkártya és a touchpad illesztőprogramjait. Ezek gyakran külön fájlként érhetők el az oldalon.

Ha a weboldalon nincs elérhető driver a Windows 10/11-hez, akkor próbáld meg a Windows 11 drivereket, mivel ezek gyakran kompatibilisek.

Nyisd meg az Eszközkezelőt (jobb klikk a Start gombra → Eszközkezelő).

Keresd meg a "Hang-, videó- és játékvezérlők" alatt, hogy látható-e a hangkártya. Ha nincs, vagy sárga felkiáltójel van mellette, akkor kattints jobb gombbal rá, és válaszd az Illesztőprogram frissítése opciót.

A touchpadot keresd a "Egerek és más mutatóeszközök" alatt, és ugyanígy frissítsd az illesztőprogramot.

Néha a Windows Update automatikusan letölti a hiányzó drivereket. Nyisd meg a Beállítások menüt (Start menü → Beállítások), majd lépj a Frissítés és biztonság → Windows Update menüpontra, és keresd meg a frissítéseket.

Ha a fenti lépések nem működnek, próbálkozhatsz olyan szoftverekkel, mint a Driver Booster vagy a Snappy Driver Installer, amelyek automatikusan felismerik és telepítik a hiányzó illesztőprogramokat.

Néha előfordulhat, hogy a BIOS-ban le van tiltva a touchpad vagy más eszköz. Lépj be a BIOS-ba (indításkor az F2 vagy DEL gomb lenyomásával), és nézd meg, hogy nincs-e letiltva valamilyen eszköz.

Ha minden más kudarcot vall, érdemes ellenőrizni, hogy nincs-e valamilyen hardverhiba, bár valószínűbb, hogy csak szoftveres probléma áll fenn.

ma 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!