Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erről az SSD-ről hogy tudok 1...

Erről az SSD-ről hogy tudok 1 filmet végleg törölni?

Figyelt kérdés
[link]

szept. 25. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Minden háttértár ugyanúgy működik, illetve minden rendszer ugyanúgy elvégzi a törlés műveletét a szokásos módon. Mit tapasztalsz? Simán a törlés gombbal vagy billentyűvel törlődnie kell.


Ha a végleg alatt a helyreállíthatatlan törlést is érted, akkor felül kell írni legalább egyszer az adathordozó teljes területét (2 teránál már nem olyan jó móka), vagy futtatni egy olyan programot ami több menetes felülírást végez a szabad területen (szintén a mérete miatt több órás is lehet).

szept. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Shift + Del, majd vársz egy jó órát úgy, hogy folyamatosan csatlakoztatva van, hogy a trim elvégezze a dolgát.
szept. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért érdekel hogy ne fogja a helyet, mert van olyan film amit csak 1-szer nézek
szept. 25. 16:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha az ismert módon letörlöd, akkor felülírhatóvá válik. Ettől mélyebben nem kell foglalkozni vele, a következő dolog amit rámásolsz az majd felülírja. Törlés/lomtár ürítés után egyértelműen látszik, hogy felszabadult a foglalt hely.
szept. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
egérrel rá kattintasz és megnyomod a DEL gombot.. :-P
szept. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#4 Laptophoz vettem mert az 512gb kevés, abból is csak 436gb a szabad
szept. 25. 17:03
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

#3: Ha csak az érdekel, hogy ne foglalja a helyet (nem valamilyen adatvédelmi megfontolás vezet), akkor töröld hagyományos módon. A fájlrendszernek az állományok nevét, elhelyezkedését tartalmazó táblából (NTFS esetén ez az MFT) törlődni fog, a lényegi tartalma pedig egy új fájl felmásoláskor felül fog íródni.


#1: "Ha a végleg alatt a helyreállíthatatlan törlést is érted, akkor felül kell írni legalább egyszer az adathordozó teljes területét "

Ez HDD-nél még működött, viszont SSD-nél - a memóriacellák védelme érdekében - nem annyira egyértelmű, hogy a vezérlő végrehajtja-e a felülírást.


Erre van a Secure Erase nevű megoldás (mind (S)ATA, mind NVME meghajtóknál):

[link]

de az a teljes meghajtó törlésére vonatkozik, ráadásul ott van még az USB kérdése is, hogy azon átmegy-e.


A Kingstonnak van egy segédprogramja:

[link]

ebben van egy Secure Erase lehetőség:

[link]

amihez elérhető egy útmutató:

[link]

szept. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

7

Ez egy külső Nvme SSD.

Itt a sima törlés is végleg töröl. Nem marad semmi a felületen. Adatmentő progik se hoznak vissza semmit.

Amiről beszélsz azok a régi hdd-k.

szept. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

#8: "Ez egy külső Nvme SSD."

Igen és mivel SSD, ezért - az élettartam növelése céljából - "takarékoskodik" az írással.


"Itt a sima törlés is végleg töröl."

Az MFT-ből biztosan. Az adatterületet már nem feltétlenül törli.


"Amiről beszélsz azok a régi hdd-k."

A Secure Erase NVME SSD-knél is létezik.

Viszont mivel külső meghajtóról van szó, kérdéses, hogy az USB-n keresztül is működik-e (olvasni ugyanis mindenfélét).

szept. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tegnap kaptam meg az SSD-t, kipróbáltam 25gb-át felraktam utána töröltem és a helyett ugyanúgy foglalta, formázni tudtam, de azt mostmár nem fogok, mert akkor újra kellene rakni mindent
szept. 25. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!