Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor szükséges, a bios-t...

Mikor szükséges, a bios-t frissíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, olyan kérdésem lenne felétek, hogyha egy proci cserét szeretnék elvégezni, akkor le kell, e a bios-t frissíteni?


Avagy de ezt lehet csak én tudom rosszul, akkor is le kell ha, pl új ramokat kap a gép? Gondolom vidikari váltásnál sem kell, elnézést de nem, nagyon értek ehez, így gondoltam rá kérdek.



ma 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha valami gondod van.
ma 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Processzorváltáskor lehet rá szükség, de ez csak generáció váltásnál igaz. Vannak olyan alaplapopk amik támogatnak újabb generációs procikat, de csak biosfrissítés után. 13-14 genes intel highendes prociknál érdemes még biost frissíteni akkor is ha nem volt semmilyen csere mivel mikrokód javításokat adtak ki ami a hamar megpusztuló procikat és az instabil működést javította ki. Ramoknál meg semmi más egyéb cserénél nem szükséges biost frissíteni. (Ramcserénél sem)
ma 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

BIOS- frissíteni akkor kell, ha:


- olyan processzorra váltasz, amelyet az alaplap bár támogat, de csak magasabb BIOS verzió számtól kezdve (alaplap gyártók oldalán van CPU support list, ahol fel van tüntetve a proci mellé, hogy milyen BIOS verzió kell)


- ha valami gondod van az alaplappal és van rá potenciális esély, hogy egy BIOS update megoldja


- ha valamilyen sebezhetőség ellen jött ki frissítés és Te úgy döntesz, hogy fel akarod tenni


- ritka esetekben előfordulhat az is, hogy régi alaplapba újabb videókártyát akarsz tenni és valamiért nem indul el vele (megtörtént eset, nálam konkrétan volt ilyen - ASRock H61m-be tettem anno egy R9 280-at és bár mindennek mennie kellett volna, mégsem ment, csak BIOS update után - viszont azóta is flottul)

ma 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors segítséget!


Igazából vettem egy, projekt builedt amit, apránként fel fejlesztek, egy Asrock b450m pro4-f alaplap van a gépben, egy ryzen 5 1500x-s procival, ryzen 5 5600x-et szeretnék bele tenni, 32gb 3200Mhz kingston fury beast el, jelenleg 12gb ram van a gépben, egy m.2 ssd is szóba jöhet, plusz egy új Videokártya, jelenleg egy rx 570 8gb-van benne. Szerintem 60k-t megért:)

ma 18:51
 5/6 anonim ***** válasza:

4.6-os BIOS verzió kell hozzá a lapon. Ha az megvan akkor nem kell majd frissítened.

De gyanítom, hogy nem, ha egy 1500x került bele.


60-ért nem volt rossz vétel.

ma 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mindig frissítem amint egy új megjelenik.
ma 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!