Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik laptopot válasszam a...

Melyik laptopot válasszam a kettő közül?

Figyelt kérdés

Két laptop között gondolkodom:


1. [link]


2. [link]


Az az érdekes, hogy az Umaxnak feleakkora a tárhelye, feleannyi memóriája van, mint a Lenovónak, de a procija 4 magos, szemben a Lenovóval, aminek csak 2.


Munkám során sok internetes ablakot meg szoktam nyitni (most is nyitva van vagy 50), ráadásul szokásom több filmet is elindítani és felváltva nézegetni kisebb részeket belőlük, és azt a laptopot választanám a kettő közül, amelyiket ez kevésbé lassít be. A mostani régi laptopom sajnos eléggé be van lassúlva. Viszont nem szoktam játszani, és a filmek sem full hd-sak.



ma 00:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezek közül leginkább egyiket sem. Inkább nézz szét használt piacon és/vagy dobj rá egy kis pénzt.


Még ha netezésre, film nézésre is kell a laptop, érdemes legalább a 8gb rám, de inkább 16. Processzorból meg hagyjuk a Celeron szériát. Minimum i3/r3 (intel/ryzen) de inkább valami értelmesebb i5 játszhat még.

SSD kötelező, legalább 250gb.

ma 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyet értek #1-el.

Ezeket én is offolnám semmire sem jók, csak az ideg b@szna, hogy mekkora kul@. A Windows felzabál 3GB RAM-ot, és ahogy "öregszik" és belakod egyre többet. A Celeron hát 8GB-vel talán, de egy Core i3 vagy Ryzen 3 alá nem adnám.

Új laptop 100.000 környékén kezdődik amiért érdemes pénzt adni.

Pl: [link]

De a használtakat is érdemes megfontolni, netezni videót nézegetni hibátlan egy régebbi üzleti laptop.

[link]

Ez például a Win11-et is viszi ami nem lesz rossz a késöbbiekben.

ma 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!