Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Noctua NH-U12S SE-AM4 hűtő...

Noctua NH-U12S SE-AM4 hűtő letudna hűteni normálisan egy AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz Processzort?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gép összeállítás előtt állok, és egyik ismerősöm kb 5 perc alatt összedobott egy kiindulási pontot amit majd reszelgetünk, ha lesz normálisan ideje


Az Adott procihűtő végett már érdeklődtem nála, hogy rá-e megy mivel Am4-es-re megy rá a proci meg AM5. Végülis a gyártó oldalán meglett, hogy megfelelő kiegészítővel fel helyezhető viszont.....


És a viszont dolog itt a fontos: Ahogy látom a hűtő TDP-je az 95W a procijé meg 105w


Nem vagyok nagyon jártas ezekben, de hiába a prémium márka, ha alulról van súrolva a kívánt teljesítmény.


Jól gondolom hogy a jelenlegi vázlatban alul van méretezve a hűtő, vagy nem a TDP értéket kell nézni?


Esetleg tudtok ajánlani a Ryzen 7 7700X-hez olyan hűtőt ami hidegen tartja? Léghűtésben gondolkodnék ha lehet.



#hűtés #processzor hűtő #Noctua NH-U12S SE-AM4 #AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz
ma 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

R9 5900x 105w Be quiet! DARK ROCK PRO 4.


Másfél éve használom tökéletesen lehűti.

A R7 7700x elég forrófejű én nagyobb hűtőt néznék a kiszemeltnél.

ma 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Elvileg elégnek kell lennie.

Nem fogyaszt az 105W-ot ám konstansan.


Ha van rá am4 lefogatód, akkor rámegy am5-re is, ez így van. Őhmmm... nekem van valami 2003-as noctua hűtőm. Ingyen küldték rá az am4-eset, tökjó.


Már hogy akkor mi van amúgy? Nincs meg? Nincs meg a hűtő? Akkor kerüld el! 34-ért egy ilyen ronda fém izé barna okádék ventivel? Persze oké, top osztrák minőség a noctua, de kit érdekel, ha ronda, és kevés? (Oké, van a fekete, de akkor is szar az ár/érték). Feléért kapsz peerless assassin 120-at, duplatornyos, legjobb kontakt am4-5 procikkal. Bármelyik duplatornyos thermalrigh szarráveri am5-ön, mind árban, mind teljesítményben, kinézetben meg egy orgazmusnyi a különbség a noctuákhoz képest. Az első noctua, ami megveri a PA120-at, az az NH D14 és D15, 40 ezer felett...

ma 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mire használnád. A 7700X TDP-je 105Watt, de a valós fogyasztása all-core terhelés alatt max 142Watt. Ha így használnád oda kevés lesz.

Kisebb terhelésen pl játékok alatt nem zabál ennyit, oda elég lehet.


"Esetleg tudtok ajánlani a Ryzen 7 7700X-hez olyan hűtőt ami hidegen tartja?"


Nem igazán. Ezekben a procikban kicsi a hőleadó felület, onnan nem tudod hatékonyan kivezetni a hőt így a proci terhelés alatt magas hőfokokat fog produkálni,így teljesen mindegy mekkora (legalább 140Wattra méretezett) hűtőt teszel rá, mindenképp meleg lesz.


A #1 azt felejtette ki, hogy az 5900X két CCD-s, míg a 7700X csak egy valamint a Zen3 chipletek nagyobbak, mint a Zen4. A 7700X esetében kevesebb mint fele akkora felületen kellene átvezetni ugyanazt a hőmennyíséget. Ha maxon van hajtva a 7700X a DRP4 sem tudja 80 fok alá hűteni. Ezek a procik úgy készültek, hogy 7/24-ben 95fokon menjenek, ezért telesleges pár fok eltérését plusz tízezreket fizetni a hűtőre.


Szerintem felesleges a fentebb ajánlott Peerless Assassin 120-tól többet külteni hűtőre.

ma 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nagyon szótagolva kell olvasnom pár információt, hogy felfogjam :D Persze ez az én szegénységi bizonyítványom.

ma 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!