Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Intel videokártyákat...

Az Intel videokártyákat kiknek szánják?

Figyelt kérdés

Megnéztem a legdrágább kártyáját az Intelnek és hát egyszerűen nem értem, hogy miért vannak a piacon. Körülbelül egy irodai gépbe tudnám elképzelni, amit a benchmark alapján tud, de semmiképp sem az AMD vagy NVIDIA ellenfelének.


Körülbelül az NVIDIA 20-as és 30-as széria között tart az Intel teljesítményben. Ennek így mi értelme van, hogy van helyük a piacon? Én értem, hogy olcsó, de egy 20-as NVIDIA-t még olcsóbban lehet használtpiacon venni. Hogyan akarnak ezzel az üzleti modellel a piacon maradni?



ma 02:23
 1/2 Telelő Teve ***** válasza:

Az AMD is az NVIDIA 20/3000 széria környékén jár teljesítményben, szóval ez azért nem egy nagy lemaradás. Amúgy nyilván nem az a cél, hogy egyből piacvezetők legyenek, hanem az, hogy fokozatosan felzárkózzanak tudásban. Ha a következő generáció 10%-al közelebb kerül, majd az azt követő és az utáni is akkor azért elég hamar megérkeznek.


Az üzleti modell az, hogy rájöttek, hogy már nem a CPU-n lehet nagyot kaszálni, hanem a GPU-n. Pár éve mikor 0,5-1 millió forintokért lehetett venni középkategóriás videokártyákat mert vagy a bitcoin vagy a mesterséges intelligencia láz feltolta az árakat azért elég jól jött volna egy életképes harmadik gyártó. Na, pont azoknak az ügyfeleknek szánják akik egy ilyen piaci turbulenciában azt mondják, hogy nem állnak be az Nvidiás sorba, hanem jó lesz tizedannyiért egy fele akkora teljesítményű chip is.

ma 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valakit csak becéloztak ha elkezdtek a forgalmazast.
ma 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!