Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezek a fogalmak mit jelentenek...

Ezek a fogalmak mit jelentenek? Kérlek javítsd ki a gondolkodásomat, mert nő vagyok!

Figyelt kérdés
IP cím van kettő. Az egyik mindennap más-más, mert nem fix a TMobilos. A másik a gépben van és azt hívják MAC címnek is egyben. Ez ha a gépben hálózatkártyát cseréltetek megváltozik. A sütit egy letöltéssel lehet törölni. A cookye pedig ugyanaz. Kérlek javíts ki, hogy meg tudjam érteni!!! Nagyon köszönöm.
2010. nov. 3. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:

IP cím az helytálló, szolgáltatótól függ hogy dinamikus vagy Fix.

Sütis részt viszont nem értem, hogy letöltéssel (?) lehet törölni. Programmal, de saját magad is tudod törölni, pl. Firefox esetében a beállításokban találod meg.

2010. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az IP címet mindig a szolgáltató adja, ez lehet dinamikus, vagy ha fizetsz fix, azaz az általa adottat nem fogja megváltoztatni.

A MAC cím az egész más, az egy eszköz azonosításra alkalmas címe "bele van égetve", elvileg nincs két azonos a világon.

2010. nov. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

15:30 előző vagyok..

Másképp is "néznek ki": IP cím: xxx.xxx.xxx.xxx

Mac cím: XX:XX:XX:XX:XX:XX

2010. nov. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még mindig az előző: ne tessék női voltra hivatkozni, ez diszkrimináció, demokratizmusban büntethető.
2010. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

IP cím a hálózaton, a gépek azonosítására szolgál.

Hálózatból van többféle, pl Internet (WAN), és Helyi hálózat (LAN). Ha van routered, vagy több géped otthon, amik egymáshoz kapcsolódnak, akkor van LAN hálózatod is. LAN-on az ip címek ehhez hasonlóak: 192.168.0.valami

Ez viszont nem az internetes ip-d, hanem csak helyi hálózati.


Ezen kívül van internetes ip is, amit az internet szolgáltató ad, és ez az ami "dinamikus" azaz mindig, vagy néha változik. Persze lehet igényelni FIX ip címet is, de azért általában fizetni kell.


A MAC cím, egészen más. Az a hálózati eszköz (legyen az akár router, vagy hálókártya) egyéni fizikai címe. Ez teljesen más mint az IP cím, máshogy is néz ki. Mint ahogy előttem is írták xx-xx-xx-xx-xx-xx formátumú. Szemben az ip cím xxx.xxx.xxx.xxx formátumával.


A MAX cím valóban változik, ha hálókártyát cserélünk. Azonban Te is módosíthatod a hálókártya beállításainál ha kell. (ritkán van rá szükség, de néha jól jön)


Süti, igen, ez angolul Cookie. :)

Ez egy teljesen más téma, mint az előbb tárgyalt címek.

Sütit a böngészők használják. Ez tulajdonképpen egy pár soros kis információ morzsa, amit weblapok hoznak létre különböző célokkal. Azért van rájuk szükség, hogy megjegyezzenek adatokat. Pl a felhasználó nevét, vagy jelszavát. (de lehet sok más is)


Tegyük fel, hogy van egy weboldal ami kér egy nevet, hogy később névre szólóan tudjon szólítani. Miután beírtad a nevedet, a weboldal generál egy sütit, ami tartalmazza ezt az információt amit beírtál. Ha következőre meglátogatod az oldalt, akkor ezt a sütit kezdi keresni a böngészőben. Ha megtalálja, akkor az alapján kiírja, hogy "Szép napot kedves XXX"

Ha viszont nem találja, akkor tudja, hogy még nem jártál az oldalon, ezért megkérdezi tőled a nevedet.


Törölni a sütiket minden esetben a böngésző beállításai közt lehet, letöltéskor nem törlődnek. (a beállításoknál meg is lehet tekinteni őket)


Remélem érthetően írtam le. :)


Ha egyéb kérdésed van, írj privátot.

2010. nov. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szép napot mindenkinek!

Köszönöm szépen a válaszokat!

A TMobile előfizetői nete dinamikus, ugye?

A sütit milyen magyar programmal tudom törölni?

Firefox???

De a MAC címet hálózatkártya cserével meg tudom változtatni?

Az IP cím: "xxx.xxx.xxx.xxx" - ez is a számítógépben található vagy ez az előfizetésen?

A gépnek van külön IP és Mac címe is??

A hálózat az előfizetést jelenti?

Egy gépem van.

Szóval: a gépnek is van ip címe, ami nem egyenlő a MAX címmel?

Én is módosíthatom a hálókártya beállításainál?

A gép ip címét is változtathatom? Vagy ahoz a gépnek melyik részét kell cseréljem?

Süti: egy gépnek egy sütije van, ami nem változik, amíg nem törlöm?

A sütiket a böngésző beállításainál hogyan lehet törölni?

Előre is köszönöm segítségeteket!!!

2010. nov. 3. 16:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!