Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ASUS TUF Gaming A15 FA506NC-HN...

Emil43 kérdése:

ASUS TUF Gaming A15 FA506NC-HN026 Gamer laptop -al van bajom, nincs fps-em a játékban, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem ezt a laptopot, windows nélkül, én raktam rá, meg letöltöttem az nvidias cuccokat hozza. Ameddig a lol kliensbe vagyok semmi baja, de amint bekerülök a játékba halálra laggol, 4fps-em van stabilan. Már egy csomó mindent próbáltam de nem vált be, mit kéne tennem?

szept. 11. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem bántásból, de nem telt egy windowsos laptopra ?

Küld vissza ameddig lehet TUF-tol meg ovakodj az az asus legalja, habar amennyire lement a minőséggel mindegy is ...

szept. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kepzeld el nem akartam +40k-t fizetni azert hogy megcsinaljak azt amit en is megtudok csinalni. Nem a windows volt a lenyeg. Ha nem tudsz segiteni akkor inkabb ne írj. Visszavinni nem fogom mert kell egyetemre egy laptop, csak orulnek ha mar gamer laptop, hogy elvisz egy jatekot...
szept. 12. 10:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezekkel még próbálkozhatsz.


1. Grafikus beállítások optimalizálása


Játék beállítások: Ellenőrizd, hogy a játékban a grafikai beállítások nem túl magasak. Csökkentsd a felbontást és a részletességi szinteket (árnyékok, élsimítás stb.), ha szükséges.

NVIDIA Control Panel beállítások: Lépj be az NVIDIA Control Panelbe, és állítsd át a teljesítményre optimalizált beállításokra. Használhatod a "High Performance" módot a grafikus kártyád számára.


2. Frissítsd a meghajtókat


Győződj meg róla, hogy a grafikus kártya meghajtói naprakészek. Az NVIDIA honlapjáról letöltheted a legújabb verziót, vagy használd a GeForce Experience szoftvert az automatikus frissítéshez.

Frissítsd a BIOS-t és az egyéb fontos drivereket (pl. chipset).


3. Energiagazdálkodási beállítások módosítása


A Windows energiagazdálkodási beállításai között válaszd a "High Performance" módot. Ez segíthet abban, hogy a rendszer ne korlátozza a CPU és a GPU teljesítményét.


4. Hőmérséklet ellenőrzése


A túlmelegedés csökkentheti a teljesítményt. Használj szoftvereket (pl. HWMonitor, MSI Afterburner) a CPU és GPU hőmérsékleteinek ellenőrzésére. Ha a hőmérsékletek túl magasak, gondoskodj a laptop megfelelő hűtéséről (pl. használj laptophűtőt).


5. Game Mode és teljesítmény


Győződj meg róla, hogy a Windows Game Mode be van kapcsolva, ami optimalizálhatja a teljesítményt a játékokhoz.

Továbbá próbáld kikapcsolni az összes háttérben futó programot és alkalmazást, amelyek felesleges erőforrásokat használnak.


6. Frissítsd a Windows-t


Győződj meg róla, hogy a Windows rendszere naprakész, mivel egyes frissítések optimalizálhatják a játékok teljesítményét.


7. Víruskeresés


Futtass egy vírusellenőrzést, hogy kizárd az esetleges rosszindulatú szoftverek jelenlétét, amelyek lelassíthatják a rendszert.

szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
SIKERULT MEGOLDANI! Köszi a hosszu szovegert de igazabol folosleges volt, nemkell ide nvidia, az amd-nek a cuclijat toltottem le es egybol jo lett! Nem irtam de ugy van hogy a processzor(?) az amd ryzen 5 radeon graphics, a videokartya vagymi az meg nvidia geforce. Igazabol nem ertek hozza de ja, az a lenyeg hogy most jo :D
szept. 12. 12:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Van a processzorban igpu (RADEON 660m) és van egy Nvidia RTX3050 dedikált videokártya is a gépben. És mind a kettő használható.
szept. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!