Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom beállítani a...

Hogyan tudom beállítani a wifit, hogy publikus legyen?

Figyelt kérdés
Átváltottunk T-Online netre és wifis modemet adtak hozzá. Szeretném beállítani, hogy a kertből is tudjak internetezni a telefonomról. Ezt hol tudom beállítani?
2010. nov. 2. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
A számítógépeden belépsz a routerbe, és ott bekapcsolod a wifit ( engedélyezed), és adsz neki olyan jelszavat, amit te meg tudsz jegyezni, de mással nem közlöd. Ennél többet nem segítenék, mert ha tied a router, akkor felhívod a 1412 es telcsit, és onnan kérsz segítséget. Ott kellő beazonosítás után, megmondják, hogy mit kell csinálj.
2010. nov. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És, hogy kell belépni a T-Online -os modem routerébe? (Régen volt SMC Routerem az a 192.168.2.1 volt de itt ez most nem működik. Se a 0.1 végződésű)
2010. nov. 3. 14:17
 3/9 anonim ***** válasza:
akkor 1.1 kizárásos alapon...
2010. nov. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Így se működik. Lehet, hogy az utolsó szám után is kell pontot rakni?
2010. nov. 3. 16:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg az modem alján, ott kell lennie az alapértelmezett IP címnek. A gépen lévő tűzfalszoftver is kiírja a modem címét.
2010. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A modem alján nincs ilyesmi. A szoftveres tűzfalnál pedig nem találok ilyen opciót. Olyasmi rémlik mintha a futtatásból ki lehetne deríteni. Vagy rosszul gondolom?
2010. nov. 4. 03:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Milyen igazad van, eszembe sem jutott a Futtatás!

Start/Futtatás "cmd" Enter, "ipconfig" Enter, az "Alapértelmezett átjáró"-nál megtalálod a szükséges címet.

2010. nov. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na így már megvan! Viszont a felhasználóról és a jelszóról fogalmam sincs. Mik szoktak lenni az alapok?
2010. nov. 4. 14:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Felhasználónév lehet: root, administrator, admin

Jelszavak szintén lehetnek ezek. Próbálgasd, hogy beenged-e ezekkel. A pontos jelszó a modemtől függ. A normális modemek alján rajta van az alapértelmezett felhasználónév/ jelszó és IP/MAC címek. Ha sehogy sem sikerül belépni, és belépés után még beállítani amit akarsz, akkor ha gondolod és megbízól bennem, neten kereszül távvezérléssel megcsinálom. Másoknak csináltam már így szoftvertelepítést, stb.

2010. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!