Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudom hogy csapágyas a...

Honnan tudom hogy csapágyas a ventilátorom?

Figyelt kérdés
Sziasztok olyan 2 és fél hónapja vásároltam egy számitógépet és már az első hónapban azt tapasztaltam hogyha nagyobb kaliberű játékokkal játszok akkor egyszer elkezd a ventilátor nagyon hangosan búgni (olyan mintha beleérne valami) Már megnéztem többször is de nem akadt be semmi, ez a probléma csak akkor jön elő amikor nagyon pörög a számitógép, kisebb gépigényű játékoknál nem hallok semmit, valamint a videókártyám néha ha nagyon pörög akkor ilyen furcsa zajt ad ki mintha sercegne. Próbáljam meg esetleg kifujni? amióta megvan nem fujtam ki, de nem is nagyon poros. Szerintetek mi okozza a problémát? Válaszokat előre is köszönöm :)

aug. 26. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Az összes számítógép ventillator csapágyas.
aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Először is cseréld ki a gyári procihűtőt egy toronyhűtőre. Milyen processzor van benne?
aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ryzen 5 5600x van benne de toronyhátőm van, a gyárit nem használom
aug. 26. 15:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Milyen típusú a toronyhűtő? Mennyi a TDP-je? Ha 2-3 hőcsöves az kevés.
aug. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

5600 hoz azert nem kell komoly huto


legocskabb legolcsobb hutok is 100W korulit birnak mig 5600 boven alatta marad


persze huto tervezese, felszerelese (paszta is stb.) szamithat


uj gep? hasznalt? 2 honap az semmi

biztos procihuto is zug?


vga pontos tipusa?


gephazon vannak vetik?

tapegyseg tipusa?

szobaban 30 fok + van?

aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

A csapágyas venti rezeg, kerreg, recseg.

Leszerelés után belefújhatsz egy kicsi wd40-et. Utána tesztelnu a nagy pörgéssel is. Ha megszűnt a probléma, akkor csapágyas és mehet a kukába és vehetsz új ventit.


Az nem gond ha jobban pörög egy nagyobb teljesítménynél, de akkor inkább "fújó" hangot lehet hallani, nem rezgést, zörgést.


Rendes PC esetében egy venti nem tétel és percek alatt kicserélhető.

Laptopnál már más lenne.

Ha 2 hónapos a gép, akkor fújogassad ha nem kell a garancia az alkatrészre. Pl egy 2e Ft-os venti esetében tökmind1 kb, egyszerűbb újat venni.


Nagy boltból vetted vagy valami kis helyről?

aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy kis helyről vásároltam, rtx4060ti van benne. 8 csöves a hűtő asszem, a géphazban 4 venti van +a proci hűtő, a számitógép még szinte tiszta uj, 2 honappal ezelőt rakattam össze, nem recseg hanem inkáb rezeg
aug. 26. 15:42
 8/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

akkor csak lehet belelatsz dolgokat ugy mint ahogy utolso ket kerdesem felett is elsiklottal


Xy4

aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha kis hely, akkor látok esélyt arra, hogy nem tökéletes árut adnak, sajna.


Nézd csak, ez pl egy laptop csapágy zaj:

https://www.youtube.com/watch?v=QkCLubSukzI


Olyan szokott lenni, hogy szved szerint odavágnád az asztalhoz, egyébként kisebb csapkodásra abba is hagyja, (1secre, szóval ne csináld)

aug. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Minőségi alkatrészekből raktam össze, ez is volt a cél: a tápom egy seasonic 750w g12 gold+, sajnos nemtudom behatárolni hogy melyik venti zúg, tippem szerint az első kettő, a gépházam egy darkflash a290 (mások véleménye szerint jó ventilátorokat raknak bele. Milyen alkalmazásban lehetne tesztelni a pörgését? 9-esnek válaszolva nem ilyen hangot hallok mivel nem folyamatosan hanem olyan 1 másodperc kihagyás a búgás közt. Csapkodtam én meg ilyenek de nem hagyta abba. ha a gépház ventivel van a baj az még nem nagy ügy, de attól félek hogy a videókártyából jön ki ez a hang. viszont akkor beszoptam rendesen
aug. 26. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!