Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel gyári processzor hűtőnek...

Intel gyári processzor hűtőnek mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

10 éves, mostanában adta meg magát, utóbbi időben elég hangos volt, nagyon felpörgött. Kb. kétszer végeztem nagytakarítást a házon belül amióta megvan. A Windowsra nem enged tovább mivel jelzi hogy gond van a hűtéssel. Amikor levettem a ház fedelét és bekapcsoltam a gépet, láttam hogy egy pillanatra bemozdul a lapát de nem pörög fel, tehát kap feszültséget, van reakció.


Nem értem mégis mi lehet a probléma?


Lehet hogy ez normális és végleg megadta magát?


Ha nem, mit lehetne rajta még megnézni?


Mi lehet a hiba?


(Paszta nincs rajta, leszáradt.)



aug. 23. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Ventilátort kell rajta cserélni mert megdöglött.
aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mitől dögölhet meg egy ventilátor? Van javítási mód?

Én nekiállok bütykölni, ha kell!

aug. 23. 17:24
 3/10 Gugu Gabor ***** válasza:
Gyakorlatilag nincs javítási mód amivel gazdaságossan és tartósan lehetne javítani, cserélni kell.
aug. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Mitől dögölhet meg egy ventilátor?"

Mondjuk úgy 10 év üzemtől. A hardveraprón fillérekért találsz másik gyári hűtőt, vagy akár nagyobbat is.

aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1000 ft-ért kapsz másik gyári hűtést ezért nem érdemes időt fordítani a javításba, bár megnézném hogyan javítod meg azt a rossz ventit mikor annyi eszed sincs hogy újra kéne pasztázni a cput ha már "leszáradt" róla a hűtő zsír...
aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vegyél újat. Pasztával együtt pár ezer Ft-ból megvagy. Ha nem alaplapi áramellátás gond van, akkor az új simán menni fog. Ja és takarítsd ki a géped egyúttal, alaposan.
aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Faternak egyszer megakadt. De egy olyan kisfogyasztású cerka van benne, hogy nem melegedett túl a proci, a borda elég volt neki. Közben a venti próbált menni, semmi nem figyelmeztetett a hibára, se hő, se amegakadás miatt, csak később az égett műanyag szag 😃 leolvadt az egész.


Szóval ja, cseréld, ventivel+bordával együtt.


Intelnél az LGA 115# és 1200 azonos ventilátorlyukakat használ, így bármelyiket megveheted, ha ilyenről van szó (2-11. gen, ha nem mondok hülyeséget). Használtan is akár. ~1500 pénz az értéke.

Jobb, ha új/sosem használt, mert akkor rajta van a gyári paszta. Ha nincs, akkor kell a paszta. KELL!!

aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"mikor annyi eszed sincs hogy újra kéne pasztázni a cput ha már "leszáradt" róla a hűtő zsír..."


Gondolod hogy ez megoldaná a problémát?

aug. 24. 06:27
 9/10 A kérdező kommentje:

"Ha nem alaplapi áramellátás gond van, akkor az új simán menni fog. Ja és takarítsd ki a géped egyúttal, alaposan."


Rákötöttem egy régebbi kínai hűtőt, de az 3 fogas (csatlakozás) a gyári meg 4, ettől függetlenül simán felismerte és megy.


[link]


Rögzíteni nem tudom mert csavaros, a gyári meg tartó kapcsos, így felmagasítottam egy kaspóra és nekitoltam a procinak, simán hűti. Ez van most ideiglenesen! 🙂


[link]


Core Temp-el figyelem a hőmérsékletet, kiváló kis program! 👍


[link]


A takarítás már megvolt, de folyamatos felügyelet van!

aug. 24. 06:38
 10/10 A kérdező kommentje:

"Közben a venti próbált menni, semmi nem figyelmeztetett a hibára, se hő, se amegakadás miatt, csak később az égett műanyag szag 😃 leolvadt az egész."


Na ez az, ez történt, nagyon büdös lett, valami égett de nem tudtam hogy mi, az egész szobában lehetett érezni, ezt elfelejtettem írni!


"Jobb, ha új/sosem használt, mert akkor rajta van a gyári paszta. Ha nincs, akkor kell a paszta. KELL!!"


Már ki van nézve egy-kettő, nem nagy tétel, maximum 2000 Ft, új természetesen, 2000-2500-as fordulatszám bőven elég!

aug. 24. 06:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!