Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A GPU órajelét hogy tudom...

A GPU órajelét hogy tudom beállítani úgy, hogy viszonylag stabil legyen és ne váltakozzon le-fel?

Figyelt kérdés

A Power Limitet az feltoltam max-ra, azt olvastam, hogy az segíthet, de így is vannak komolyabb eltérések. A hőfokkal sincs baj, így arra se tudnék gyanakodni.


A kártya eg rx 7800xt



aug. 21. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge a táp.Ezért nem szabad kicentizni.
aug. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
750W 80+ gold a táp, ez gyenge lenne neki?
aug. 21. 21:16
 3/6 SIDLER22 ***** válasza:

Nem feltétlen gyenge ez neki. Viszont továbbra sem tudjuk, hogy milyen kártyáról van szó. Az, hogy 7800XT olyan mintha én egy pontos lakcímet kérdeznék tőled, te meg mondasz csak egy várost.

Ettől függetlenül a legtöbb ilyen GPU-val szerelt kártyának elégnek kéne lennie.

Az, hogy az órajel mitől ugrál sokat fel-le, sok minden miatt lehet, de ha már kiszűrted a hőfokot meg a tápellátást akkor valószínűleg a folyamat amit csinálsz nem igényli minden esetben azt a nagy teljesítményt.

Esetleg a CPU is lehet korlátozó tényező ebben.

És akkor még ott van a sz@r driver kérdése is satöbbi...

Szóval sok oka lehet, de ha neked ez nem okoz közvetlen problémát a játékokban (vagy abban amire használod) akkor szerintem nem érdemes szüttyögni vele.

aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem okoz gondot. Szóval az nem nagy baj ha nem stabil az órajele?
aug. 22. 20:13
 5/6 SIDLER22 ***** válasza:

Nem baj. Nincs azzal semmi gond. Az a dolga, hogy ne pörögjön mindig maxon. A nagyobb órajel nagyobb feszültséggel is jár. Ami meg növeli a hőt meg a fogyasztást. Ha erre nincs szükség akkor a kártya lejjebb veszi ezt a teljesítményt, hogy ne fogyasszon annyit.

Persze ha ellene vagy a villanyszámládnak és a kártyád tartósságának akkor MSI Afterburnerrel például lockolhatod max-ra és akkor állandóan max feszültségen fog menni.

De ha értelmes ember vagy akkor még azt is megcsinálhatod, hogy korlátozod az FPS-t a játékban. Ugyanis ha a monitorod csak 60Hz-es akkor az azt jelenti, hogy 60FPS-t tud megjeleníteni. Ettől függetlenül te pörgetheted a Minecraft-ot 580FPS-sel úgy, hogy a kártya folyamatosan 100%-on üvölt csak hát igazából minek. Ellenben ha 70FPS-re korlátozol (tehát kicsivel 60 fölé, hogy mindenképp tartva legyen) akkor a kártya sem bőg és a játékélmény sem lesz lejjebb.

aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a hasznos infót!
aug. 22. 22:56

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!