Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tavaly vásároltam egy külső...

Csakkérdezem87 kérdése:

Tavaly vásároltam egy külső merevlemezt, melyen biztonsági mentéseket akartam tárolni, típusa: ADATA AHV620S 2,5" 2TB USB3.1 . Alig használtam párszor, azonban a számítógéphez csatlakoztatás után a köv. hibaüzenet jelenik meg: ?

Figyelt kérdés

D:/nem érhető el

A fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható.

vagy

A paraméter nem megfelelő.

Mit javasoltok, hogyan tudok hozzáférni a rámentett adatokhoz?

Hogyan tudom ismét használni a merevlemezt? Előre is köszönöm!



aug. 15. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Először is próbáld meg kivenni a lemezt a házból és kösd közvetlenül az alaplapra, mert lehet csak a vezérlő chip hibás, a lemez nem. Ha ez nem segít, akkor megpróbálhatod formázni (ez minden adatot töröl róla), ha csak a fájlrendszer sérült talán a lemezellenőrzés is helyre tudja hozni és megmaradnak az adataid. Ha viszont az alaplap kukorékol bootolás előtt, ha rá van dugva a lemez, akkor hardveresen sérült. Bár ez csak súlyos hibánál fogja, szóval a HD Sentinel programmal is érdemes ránézni, ha az sok hibás szektort ír akkor inkább ne használd tovább.
aug. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Uhh...Lehet ehhez újjá kellene születnem. Formázni még csak-csak tudnám, de kellenek a rajta lévő adatok. Mindenesetre nagyon köszönöm, majd keresek valakit, aki meg tudja csinálni ezeket. :)
aug. 15. 15:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt jó ha tudod, hogy ha az alaplap S.M.A.R.T. monitoring rendszere bejelez, az azonnali garanciális cserére jogosít. Amíg az nem jelez a gyártó jóindulatán múlik, hogy mit tekint garanciális hibának. Rossz szektorokat és felpörgési hibát önmagában még nem szoktak, csak ha az olyan mértéket ölt, hogy már jelez rá az alaplap.
aug. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg másik portra dugni
aug. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A rámentett adatokat egy másik biztonsági mentésből kell visszaállítanod. Ilyen egyszerű. Ez meg mehet gariba.
aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Másik portot próbáltam már, másik biztonsági mentés pedig nincs...
aug. 15. 21:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Másik gépen esetleg még?
aug. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Semmikép sem formázd. Ha nem értesz hozzá akkor PC szerviz, ott vagy kiveszik belőle vagy data recovery programokkal megpróbálják az adatot visszahozni. Pár napig is futhat, attól függ mennyi adat.

Fontos hogy NE CSINÁLJ VELE SEMMIT, főleg ne formázd és másolj rá új adatokat.

Ha pedig ez sem segít, vannak speciális cégek erre szakosodva ahol laborokban pormentesen szétszedik lemezekre a HDD-t majd egy másikba átrakják (gondolhatod nem olcsó), de megtesznek mindent még akkor is ha fel sem pörög a HDD.


2 hete hoztam vissza Recovery programokkal egy ismerősömnek az adatait mert hát ugye: "Az egész életem a gépben van, 20 év könyvelés is. Hogy mehetett tönkre egy 20 éves HDD???"


Biztonsági mentés van egy 2000Ft-s pendrivon nincs? Nincs.

Akkor megérdemled hogy jól megfizess...

ma 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gariba se küld ha kellenek az adatok.

1.) ők nincsenek azért megfizetve hogy másolgassák a felhasználók adatait ide-oda

2.) Ha nem indul nekik, ilyesmit nem javítanak, leírják, neked pedig küldenek egy újat vagy a pénzt visszaküldik


Se így, se úgy adataid már nem lesznek. Kártérítést kapsz maximum (de még ott is mondhatják hogy biztosan neked esett le a földre, felhasználó hibája).

ma 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!