Az új Ryzen processzorok teljesítményén még fognak javítani vagy tényleg csak ennyi az ugrás?
Majd a X3D-re leszek kíváncsi. A játékok esetén azért nem mindig releváns, mert, ha GPU-ra támaszkodik első sorban és kevésbé a CPU-ra, akkor ott ugrás nem igazán lesz.
Olyan teszt a jó itt, ami kimondottan CPU Heavy, mint a teszt első része.
Röviden: nem valószínű.
Hosszan: minimális ( 1 legfeljebb 2% körüli) javulás előfordulhat rövid távon, mivel úgy néz ki a Windows feladatütemezője és maga a Windows valamiért bugos ezekkel a procikkal. Hosszabb - több éves - távlatban előfordulhat még javulás az AVX jobb kihasználása miatt, de ez sem túl releváns.
A HUB podcastban amúgy megemlítették azt a legfontosabb tényt a procival kapcsolatban ( később a retestben is ) amit az első tesztnél kihagytak: a jelenlegi változások leginkább a szerverek teljesítményét érintik, a nagyipari felhasználás folyamataiban van jelentős előrelépés ami az átlagfelhasználót nem igazán érinti. A HUB tesztjeiben ezt talán a Corona reprezentálja, ahol a 9700X úgy vert 15%-ot a 7700X-re, hogy jóval kevesebbet fogyasztott. Olyan szerverprociknál ahol egy chiplet helyett 6-8db van a prociba pakolva ott ez baromi sokat számít, ott üt nagyot igazán.
Átlag felhasználásra és játékra nem éri meg a felárat, gyakorlatilag semmi pluszt nem nyújt. Én abban sem zárnám ki, hogy kimarad a 9800X3D mert semmi értelme a Zen5 chipleteket asztali procikba pakolni, amikor gyorsulást nem hoz míg a szerverprocikban gennyesre keresik majd magukat vele.
Azt mondjuk nem értem, miért reklámozták be világverő gaming prociknak ezeket amikor valszeg tudták ők is, hogy arra pont nem jobbak, mint az előd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!