Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik együtt a...

Pumca kérdése:

Miért nem működik együtt a (páros) RAMom?

Figyelt kérdés

Hello! Nemrég építettem új PCm. Rendeltem bele új RAMokat. G.skill Aegis 3200Mhz 16x2Gb.

Alaplapom: Asrock H510M-HDV R2.0

2db Memoriaslottal rendelkezik, bele is raktam őket, viszont fekete kép, még a BIOS sem jelenik meg rajt + alapjáraton pörögnek a ventik.

Egyesével kipróbáltam, a RAMok működnek, mikor egy van bent a kettőből, akkor 16GB - 2666Mhz -en fut. Együtt viszont semmi. Valaki tud erre valami megoldást?



aug. 11. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg friss biossal. Ha azzal sem működik akkor belefutottál valami proci-RAM inkompatibilitásba, nagyon ritkán előfordul ilyen is.
aug. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%
procidat leirhatad voln nem tudhatjuk nem e olyan ami 1 csatornat tud kezelni csak
aug. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

gyarto leirasok alapjan gskill 32 es 3200assal is teszteltek mint te

lap 64gb ot tamogat elmeletben

ugylatom minden proci celeron is dualt is tamogatja es 128gb ot


szoval


persze laphiba megeshet


amugy van par bios frissites laphoz

aug. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

semmi extra nincs lapban h510 chipset szinten ram oc re nem kepes de XMP t tamogat lap

ezt ki kene kapcsolnod


amit adott proci tamogat annyit fog normalisan uzemelni 10400F is csak 2666 tamogat

ha 11 szerias a procid az tamogat 3200 vagy 2933 ast


jobb lapban jobban lehet piszkalni barmit, ennel orulni kell ha mukodik

aug. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!