Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért a wan portba kell...

Miért a wan portba kell csatlakoztatni a meglévő router kimenetét?

Figyelt kérdés

Vettem egy Tp-Link archer c6 típusú routert, és az útmutató szerint a meglévő router LAN portját a C6 WAN portjához kell csatlakoztatni.


Eddig mindenhol azt olvastam és láttam, hogy a meglévő router LAN portját az új router LAN portjával kell összekötni, saját IP-t kell adni neki, és a DHCP-t ki kell kapcsolni.


Az Archer C6 útmutatója szerint pedig a meglévő router LAN portját kell összekötni a C6 WAN portjával.


Melyik eljárás szerint kösszem össze?


Az útmutató miszerint a LAN-t kell összekötni a WAN-nal:

[link]


aug. 6. 04:21
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Egyértelmű, hogy a WAN portba kell. Bár működhet úgy is, ha te a LAN-ba dugod, de gondolj már bele, hogy amikor az utcáról bejön az ISP kábele, azt hova dugod? A WAN-ba dugod, nemde? És miért oda dugod? Hát mert egy meglévő hálózathoz akarod csatlakoztatni a routered.

Amikor a saját routeredhez csatlakoztatsz egy másik routert, akkor nem pont ugyanezt csinálod?

aug. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, hogy mi a cél.


Ha csak bővíteni akarod az otthoni hálózatodat, akkor a LAN - LAN praktikusabb.

aug. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

A szolgáltatói HGW wi-fije gyenge, nem ér el a távolabbi szobába.

Az új router jele viszont kiér a távolabbi szobába.

aug. 6. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, hogy AP mode-ban akarod használni.

Ebben az esetben követheted a manualt és dughatod a wan-ba. AP mode-ban elvileg lan portként működik a wan port is.

aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De ha követem a manualt, és a wan portba dugom a hgw kimenetét, akkor bekapcsolva kell hagynom a dhcp-t és más ip tartományt kell beállítani mint a hgw-é, hogy ne legyen ip ütközés, jól gondolom?
aug. 6. 14:43
 6/7 CspCsj ***** válasza:

A WAN port több router használata esetén lehet problémás.


Ha az új router-t a WAN porton keresztül csatlakoztatod a hálózatodra, akkor az új router-nek saját alhálózata lesz, az ebben az alhálózatban lévő számítógépet a hálózatod egy másik router-ére csatlakozó számítógépéről nem tudod majd elérni, - legfeljebb ha port továbbításokat állítasz be a router-ekben.

aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
AP modeban elvileg nem lesz engedélyezve a dhcp.
aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!