Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen eszköz tud csatlakozni...

Milyen eszköz tud csatlakozni wifi 6 routerhez?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy új routert. Az a bajom, hogy hiába van meg a jel, nem küldi tovább az internetet. A router rossz, vagy az van, hogy a wifi 6 miatt nem tudnak csatlakozni hozzá az eszközök? Se számítógép, se telefon, se tablet.

júl. 30. 18:57
 1/8 A kérdező kommentje:
A telefon úgy mutatja a jelet, hogy van mellette egy felkiáltójel.
júl. 30. 18:59
 2/8 SIDLER22 ***** válasza:

A felkiáltójel általában azt jelenti, hogy Wi-Fi kapcsolat van csak internet nincs. Tehát az eszközöd kapcsolódik a routerhez, de azon az internet felé nincs elérése.

Egyébként a jelenlegi Wi-Fi routerek a 802.11b szabványig támogatják a Wi-Fis eszközöket. Ez a szabvány pedig 1999-ben lett forgalmazva. Tehát ha neked 25 évnél fiatalabb Wi-Fis eszközöd van akkor annak tudnia kell kapcsolódnia a routerhez.

júl. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor azért nem csatlakoznak hozzá az eszközök, mert valami baja van, vagy nem jól állítottam be, nem a wi-fi 6 szabvány miatt.
júl. 30. 19:07
 4/8 SIDLER22 ***** válasza:
A Wi-Fi 6 szabvány magába foglalja az összes előtte lévő szabványokat. Valami más lesz ott a baj.
júl. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És be is van kötve az internet a routerbe? Mert magától nem varázsol az netet, valahonnan vennie kell. Meg persze be is kell állítani, általában nem elég hogy összedugod.
júl. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nyilván be van kötve az internet a routerbe. Annyira hülye nem vagyok. Be is állítottam. A régi routert csak összedugtam, aztán beállítottam a jelszót, és már kész is volt. Nem kellett vele vacakolni. Ezzel nem működik. Az előbb arra gondoltam, hogy az volt a baj, hogy az Wi-Fi 6, és az eszközök nem fogják a jelet, vagy valami ilyesmi, de ha ez nem számít, akkor maga a router nem működik. Akkor visszaviszem az üzletbe, aztán majd lesz valami. Köszönöm a válaszokat!
júl. 30. 20:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a 11b -t letiltottam hogy az ne zavarja elavultságával a többit, de 11g-ax ig bármi csatlakozhat. [link]
júl. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Beállítási gond lesz ott. Elírtad a jelszót vagy valami.
júl. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!