Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tehet tönkre egy...

Hogyan tehet tönkre egy Windows egy pendrive-ot, ráadásul úgy, hogy csak rádugtam?

Figyelt kérdés
Volt egy FAT32-es 256GB-os pendrive-om, amit évek óta használok MacBook-ra dugva, azaz OSX alatt. Egyszer egy másik Windows-os gépre kellett valamit átmozgatnom, és ezen a pendrive-on akartam. A gép egyébként új volt, nemrég telepítve, még az se valószínű, hogy vírusos lett volna. Rádugtam, elintéztem, minden rendben volt, de amikor az OSX-re visszadugtam, nem akarta mountolni, és nem láttam semmit. A Windows-ra visszadugtam, ott minden látszódott. Csináltam egy mentést a Windows-on. A Windowson leformatáltam, majd visszaraktam az OSX-re, ahol újra formatáltam. Ezurtán elkezdtem rá visszapakolni a cuccokat, és kiderült, hogy örökre elromlott. Azt hittem tiszta lapról indultam és jó lesz, de kb. 1 perc után lecsatlaozik és megszakad, akárhányszor is próbálkozom. Szóval valami elromlott, és nehezen hiszem el, hogy épp most fizikailag véletlenül, az egész azzal kezdődött, hogy a Windows-ra rádugtam. Hogy lehet ez? Mi lehet ennek a hatásmechanizmusa?

júl. 21. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha (szándékosan?) fordítva van bekötve az usb tápvezetéke, az azonnal megöli amit rádugsz..
júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A pendrive (már csak a FAT32 miatt is) nem egy megbízható adat tároló eszköz. Akár win., akár os-ről legyen szó. Bizony képes ilyet csinálni.

Hogy mitől?

Hát azt csak a jó Isten tudhatja biztosra!

A lényeg, pótolhatatlan anyag ne legyen pendriveon tárolva. Ha éveken át használtad, szerencsés vagy. Eddig működöt, mostanra "elfáradt", és haza ment.

júl. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem lehetett fordítva bekötve, mert más pendrive-ot nem tett tönkre és működött, gyári új laptop. Én értem, hogy a pendrive-ok elfáradnak, de azt nem értem, hogy miért akkor, amikor egy Windowsra rádugom, pont abban a pillanatban. Ez nem véletlen, én nem hiszek benne. És egyébként életem során volt már több pendrive-om is, amik szeretnek akkor tönkremenni, amikor más oprendszer alá dugjuk őket. Engem a hatásmechanizmus érdekelne, ahogy írtam. Ha nem értesz hozzá, akkor kérlek ne írj. Attól várok választ, aki tud is válszolni a kérdésemre. Köszönöm előre is.
júl. 21. 21:50
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

A pendrive ilyen. Fogyóeszköz. Nyilván csak akkor tud tönkremenni amikor használatban van.

Ha konteo hívő vagy akkor jelölj ki egy szimpatikus bűnbakot és azt hibáztasd.. 😆

júl. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát.... nem írok, ígérem. Csak még ezt az egyet. Engedelmeddel.

Men baj, ugye? Igaz nem haragszol érte!


Ugye neked sem a jómodor volt az oviban a jeled?!

"Ha nem értesz hozzá, akkor kérlek ne írj."

Ha értenél hozzá, tudhatnád, hogy ez a jelenség meglehetősen gyakori. Még ha egy pendrive éveken át is működik, aztán egyszer csak nem, amikor ép windowsra dugják.

Értem én, hogy azt (vagy olyasmit) szeretnéd hallani, hogy "hát igen, a Windows tönkre vágja a pendriveokat, bezzeg a mac, na azon asztán örökélet+20év a gari rá, hogy menni fog!" Vagy hogy "Ohhhh, rááá dugtad egy WINDOWSRAAAAA? Hiba volt" stb....


De az az igazság, hogy nem ez a helyzet! Nem feltétlenül és kizárólag azért van, mert windowsra dugtad!

Jaaa... Téged a hatásmehanizmus érdekel!

Akkor azt javasolnám számodra (mint hozzá értő!), hogy ne a gyakori kérdéseken keress rá választ, hanem merülj el a kérdésre specializálódott fórumokon, és olvasgass! Mert minden esetben egyedi lehet a miértre a válasz!

Egyébként nem mondtam egy szóval sem, hogy véletlen lett volna!


És még valami! Ha már otthon nem tanítottak meg rá....

Ha bárhol, nem feltétlenül a gyakori kérdéseken, hanem bárhol másutt, a kérdésedre egy számodra nem teljesen releváns választ kapsz, akkor lehetőleg ne mond már azt, hogy "Ha nem értesz hozzá, akkor kérlek ne írj. Attól várok választ, aki tud is válszolni a kérdésemre.", mert ez azon túl, hogy bunkóság, még mérhetetlen nagy arcodról teszel vele tanúbizonyságot! Azaz kiállítasz magadról egy nem túl pozitív bizonyítványt!

Ha számodra a válasz nem releváns, görgess tovább!

De annak, aki vette az időt, és válaszolt neked (egyébként szerintem nem hülyeséget, de persze nézőpo9nt kérdése...) ne mond már meg, hogy mit és mit ne csináljon! És azt meg főként ne döntsd el, hogy mihez ért! Mert ahhoz harmat gyenge vagy!

Görgess tovább, vagy ha minden áron be akarsz szólni, érd be egy "nagy segítség voltál, köszi" odaszúrással.

Ha már minden áron be szeretnél szólni.


És szívesen.

júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az is fura, hogy van egy 4gb -os "ezer" éves Verbatim pen ami azóta is kiváló. Idő közben 1db 16gb -os Tanscend és 1db 32Gb Adata asszem is megpusztult. Pedig egyik sem volt agyon használva, szóval igen.. fogyóeszköz.
júl. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Ugye neked sem a jómodor volt az oviban a jeled?!"


Én normálisan és modorosan kérdeztem. Ezt a kioktató hangnemet én viszont nem szeretem, szerintem ez egyáltalán nem jó modor. Még akkor se lenne az, ha netán én nem modorosan beszéltem, vagy te úgy ítéled meg. De tegyük félre.


"Ha értenél hozzá, tudhatnád, hogy ez a jelenség meglehetősen gyakori. Még ha egy pendrive éveken át is működik, aztán egyszer csak nem, amikor ép windowsra dugják.

Értem én, hogy azt (vagy olyasmit) szeretnéd hallani, hogy "hát igen, a Windows tönkre vágja a pendriveokat"


Nem nem ezt akarom hallani, engem a hatásmechanizmus érdekelne, többször leírtam. És ebből a tekintetből írtam, hogy aki nem ért a pendrive-o belső fizikai és szoftveres működéséhez, az ne írjon, ha kérhetem, mert ő nem fogja tudni megadni a válasz.


"Akkor azt javasolnám számodra (mint hozzá értő!)"


Nem értek hozzá, ezért kérdem. De téged meg nem értelek, mert egyik mondatodban azt feltételezed, hogy értek hozzá, a másikban meg azt, hogy nem.


"hanem merülj el a kérdésre specializálódott fórumokon, és olvasgass! "


A helyzet az, hogy nincsenek már fórumok, az a világ megszünt, már csak Facebook és Gyaorikérdések vannak, a régi fajta specializálódott fórum kihaltak és nem katívak sajnos.


"Ha számodra a válasz nem releváns, görgess tovább!"


Sajnos megtapasztaltam, hogy ez nem jó ötlet. Általában mindenki hozzászól, aki nem ért, és utána már aki tudna is válaszolni, az meg se nézi, mert már érkezett rá válsaz, vagy nem akarja a sok szöveget elolvasni, hogy felvegye a fonalat, stb. Rengeteg kérdésre itt nem érkezik rendes válasz, hanem beszélgetős fórumnak használják sokan, pedig azt a szabályzat is tiltja. Hiába írom szebben, attól csak még hosszabb lesz a beszélgetés általában, itt például most te görgethettél volna tovább, és akkor nem beszélünk fölöslegesen a témán kívül. Egyébként visszanéztem, és senkit nem sértettem, nem személyeskedtem, és illedelmesen kértem. Minen amit gondolsz, az csa kivetítés, mert az on-line térnek ez a természete.

júl. 22. 14:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Mégis csak hozzá szólok már megint. Ugye nem haragszol érte?


Rövidre fogom.

- A kérdéseddel nem volt semmi probléma, ezt nem is állítottem. Az, hogy a válaszodban lehúzol és sarokba állítasz, azt sérelmeztem és tettem szóvá, hogy ne mond már meg, mit csináljak, és mit nem, ill. mihez értek és mihez nem.


- Mit vársz a gyakori kérdésektől? Részletekbe menő disszertációt a témában? A kérdés amit feltettél valid, már ha arra vagy kíváncsi, hogy előfordulhat-e ilyen, vagy esetleg Te csináltál valamit rosszul (pl. nem szabályosan választottad le a hardwert stb..).

De az igény, hogy teljes képet kapj a hatásmechanizmusról, miért történik ez, már ne haragudj, de szerintem kissé túlzás! Ez nem egy olyan topik, amit egy ilyen általános fórumon fogsz tudni kivesézni! Ezt két mondatban (vagy akár 60 mondatban) nem kifejthető. Szóval ha téged ilyen mélységekben érdekel a téma, akkor nem marad más hátra számodra, mint utána járni, és igen, szakmai fórumokon utána menni a dolognak. Hidd el, vannak még ilyen fórumok szép számban. (Do your own research)


De ha mégis van valaki, aki itt, ezen a fórumon kifejti neked minden igényedet kielégítően a hatásmechanizmust, hát legyen! Örülnék neki, hogy érdemben is kapsz választ, nem csak ilyen "beszélgetős" semmit mondó válaszokat.


A többit engedjük el a fénybe. :)

Végül is csak nekem szóltál be, hogy ha nem értek hozzá, vonuljak a sarokba, és maradjak csendben, ne zavarjam a nagyok dolgát.

De nincs baj, nem haragszom. És részemről befejezetnek tekintem a topikhoz való hozzászólást, megnyugodhatsz.

Várd a szakértők válaszát. ;)


Szívesen.

júl. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!