Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit ér szerintetek ez az...

Mennyit ér szerintetek ez az "öreg gamer" számítógép nagyjából jelenleg?

Figyelt kérdés

-MSI X99A Gaming 7 alaplap

-Intel i7 6800k

-Be Quiet Shadow Rock 2 hűtő van rajta Thermal Grizzly Kryonaut pasztával

-4x8GB Kingston 2400Mhz CL12

Így ahogy van, egyben szedtem ki a gépházból. Semmi baja nincs, de nem igazán tudom felmérni az értékét, mert semmit nem lehet kapni még hardveraprón se. Van egyébként még hozzá egy Asus ROG GTX 1080 OC kártya is, de azt tudom mennyit ér így külön :D



#számítógép #érték #GTX 1080 #i7 6800k #MSI X99A Gaming 7
júl. 20. 17:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát ennek inkább "eszmei" értéke van, mint valós. Ez egy kirabeli HEDT cucc, ami akkor arany áron ment, azóta annyit fejlődtünk hogy egy i3-12100 jobb vétel...


Nézz szét ebayen, ott a kínálat is nagyobb ezekből és valszeg hamarabb el is lehet pattintani, mint hardveraprón.

júl. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Az "öreg" gépek érnek valamit.

De ez csak elavult.

júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%
A kártya elmegy 30+-ért ha malacod van. A többi része jövőre ipari hulladékká válik, hacsak az EU nem tesz ellene.
júl. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért csinál mindenki úgy mintha egy rakat xar lenne... Simán eladhatod, átlag böngészésre, officera teljesen jó. Kártyát 45-50-ért megpróbálhatod eladni.
júl. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"miért csinál mindenki úgy mintha egy rakat xar lenne"


Nem rakat sz@r, hanem öreg HEDT cucc. Akinek ez érték az hajlandó értékén felül adni érte ( ezért is ajánlottam az ebayt), de átlag felhasználónak ez áramtemető overkill.

júl. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha eladod az árából vehetsz egy vadiúj gémer gépet.. :D

(legfeljebb az árhoz hozzá kell tenni egy kicsit)

júl. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az a probléma vele, hogy játszani ma már kevés, internetezni meg sok, sokat fogyaszt.


Ár érték arányban nagyon rossz helyen van... Főleg, hogy 1-2 évvel később kijött a Ryzen, ami felforgatta ennek a mivoltját, egy Ryzen 2600 ugyanilyen teljesítménnyel ma 10-12.000 ft-ert kapható, 60 watt fogyasztás mellett, egy jóval modernebb architektúraval, win11 támogatással.

júl. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyiért árulják az ebayen az egy dolog.



A kereslet, meg hogy egyáltalán eladható-e ez itt és mennyiért, az megint másik dolog.


Ebayen láttam újonnan ezt a profit 50-ezerert, de kizárt, hogy itt bárki adna a közelében is ennyit.


A másik problémám nekem személy szerint nem csak a teljesítmény, és a fogyasztás hanem legfőképpen az, hogy 10 éves elektronikai cuccokrol beszélünk, amik valószínűleg az életkoruk végéhez közelednek, így napi használatra már elég necces.

7-12 év max, amit elektronikai cucccok ki szokták bírni.

júl. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Profit*
júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Procit***
júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!