Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó választás lehet ez a konfig?

Jó választás lehet ez a konfig?

Figyelt kérdés

Ryzen 7600x

Rog strix B650E gaming

2x16gb DDR5 6000mhz

Seasonic FOCUS-GX-750

970 evo SSD (nemtudom még mennyi kell)

Dark rock pro 5 (ha később cserélnék procit)

Mindezt egy Pure Base 500-as ablakos házba


videókártya már adott, az már megvan


júl. 18. 17:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Játékra, videó-képszerkesztésre.
júl. 18. 17:09
 2/8 anonim ***** válasza:
Jónak tűnik. Jó játékot! :)
júl. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez bőven jó, de én azért indokolatlannak tartom a B650E chipsetes lapot. Ha találni olcsóbbat, én inkább arra mennék. A Dark Rock 4 kiváló hűtő, de szintén túlméretezett erre a procira. Ettől függetlenül nem muszáj lecserélni, mert minden ha csak nem lesz nagyobb foglalatváltás, az még jó pár évig bőven elég lesz bármilyen procihoz, ha később fejlesztesz, valószínűleg ahhoz is.
júl. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs különleges igény ami indokolja a B650E-t akkor szerintem is felesleges ez a lap. Ez B650 Steel Legend több mint elég mindenre és közel 50 000-rel olcsóbb. Ha nem villogni kell akkor egy 100 000-rel olcsóbb asrock lap is jó.


Játékra és videoszerkesztésre is jobb lenne egy 7800X3D, de ez 7700X is. Én inkább vennéknolcsóbb lapot és komolyabb procit.

júl. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem kevered valamelyik lappal, amit én írtam az 89k.
júl. 18. 20:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kevertem, hanem a fullos E-E verziót vettem alapul. A B650E-F az valóban csak 89 000.
júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Drp5 szép, de feleslegesen drága. am5-ön annyit tud, mint a 18 ezres peerless assassin 120


Alaplap szintén hasonló téma. Bár a pci-e 5.0 sávos B650E jelenthet valami előnyt a jövőben, de jelenleg egy 50 ezres random B650 is (pci-e 4.0 sávok) úgy néz ki, hogy elég a 8 magos procikhoz, annál több játékhoz pedig nem fog kelleni.


Tápból ezen a szinten én már mindenképp az nvidia csatlakozósat venném (abból is már a javítottat: 12V-2x6, és nem a 12VHPWR nevűt)

Atx3.0 vagy pci-e 5.0 néven találod meg az új videokártya szabványos tápokat. Elvileg a kinézdttednek is van ilyen változata már, úgy rémlik, de itt egy minőséglista, aminek van külön kategóriája is az atx 3.0-sokra

[link]

Valszeg tier B-vel sem lősz mellé...


Ram 6000 mhz oké, de a késleltetés se szálljon el, legyen 32 alatt a CL érték.

júl. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 tehát ez a táp nem lesz jó pl egy rtx 4060ti-hoz?
júl. 23. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!