Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik laptop lehet a jobb...

Melyik laptop lehet a jobb választás?

Figyelt kérdés

Ryzen 5500u 16gb ram 500gb ssd

Vagy

I3 1115G4 8gb ram 256gb ssd

mx 450


Kis office netezős és néha picit játékos laptopra gondoltam. Az 5500u is elviszi ami érdekel, azaz i3 elég harmatgyenge. Amúgy árban ugyan az a kettő.



júl. 11. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A Ryzen 5 5500U az köröket ver az i3-ra ( az i7-re is ), sokkal erősebb proci viszont az MX450-nel kétszer annyi fps-ed lenne, mint az integrált Vegával. Ha csak olyan játékokkal játszol, amik bőven jól mennek az 5500U-val is (mondjuk 60 fps felett ) és komolyabb grafikára nincs igényed/szükséged akkor a Ryzenes cucc jobb választás. Ha kell az erősebb grafika akkor pedig az MX450-nel szerelt laptop a jobb.
júl. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 igen, ez nehéz kérdés.

Bár ami az 5500u mellett szól, hogy a másik csak 8gb ramos. Boltban nem bővítem vagyonért, házilag meg bukom a garit ha megbontom. Plusz meg se néztem, hogy milyen az alaplap, támogatja a dual channel-t vagy sem.

8gb meg karcsú.

Bár alapból az mx 330 csak 35% jobb a mx 430. Az a 330 meg elég harmatos, nem sokkal jobb mint s vega 7. Szóval jó eséllyel a dupla tárhely dupla ram nyer a ryzen procival.

júl. 11. 23:06
 3/4 anonim ***** válasza:
A 1115G4-et felejtsd el, két magos procival nem lehet semmit normálisan játszani. Az 5500U kb Steam Deck szint, 720p-ben egész sok mindent elhajt.
júl. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Ryzem 5 5500U a nyerő (6 mag, 12 szál), az Intel i3-1115G4 (2 mag, 4 szál).

- Az MX450 csak +30,5%-al jobb a Vega 7-től.

[link]


"Boltban nem bővítem vagyonért, házilag meg bukom a garit ha megbontom."

- Otthoni RAM bővítésnél nem bukod a garit ha egyik csavaron sincs matrica és szerelés közben nem okozol fizikai sérülést.

júl. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!