Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy msi A520M-A PRO...

Adott egy msi A520M-A PRO alaplap, sajnos megjártam egy r5 4500 al, mivel nem indult el, tudom h meg lehet oldani, de ha veszek egy r5 5600x -et, amit ugye támogat is, azzal azonnal el indulna vagy ahhoz is kellene az alaplappal foglalkozni ?

Figyelt kérdés
Szeretném ha olyas valaki válaszolna aki tapasztalt, és nem valószínűleg, vagy lehet lenne a válasz.

júl. 7. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Meg kell nézni a CPU kompatibilitási listát, hogy a procid támogatja-e egyáltalán és ha igen, melyik verziótól. Az alaplapra általában fel van ragasztva, hogy milyen verzió van rajta alapból. Ha az régebbi mint ami a procidhoz szükséges verzió, akkor frissíteni kell a BIOS-t. Ehhez vagy kell egy olyan proci amivel elindul, vagy ha van eeprom íród, a BIOS chipet kiforrasztva az alaplapról rá tudod írni a megfelelő verziót, de ezt ha nem szakszerviz csinálja ugrik a garancia.
júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Ryzen 5 4500 támogatott ennél az alaplapnál, a megfelelő biossal el is indult volna gond nélkül, de az alaplapodon valszeg régebbi bios van.


Az alaplapot néhány hónappal az 5000-res Rzyenek megjelenése előtt dobták piacra és eredetileg 7C96v10 biossal érkezett, amik NEM támogatják az 5600X-et. Ezekhez legalább a 7C96v12 bios szükséges ( a B2 steppinges procikhoz 7C96v17).


Így látatlanban senki nem fogja neked megmondani, hogy B0 vagy B2 steppinges procit fogsz-e venni és hogy milyen bios van az alaplapodon ezért azt sem tudjuk megmondani, hogy mi fog vele elindulni és mi nem.


A Ryzen 5 4500 is ugyanúgy támogatott, csak ahhoz 7C96v18-as verziójú bios szükséges. Ha felrakod/felrakatod rá a legfrissebb nem béta biost akkor az összes AM4-es proci gond nélkül fog menni a lapodban.

júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megértettem, és köszönöm, valahol kapisgáltam, de így mostmár pontosan értem.
júl. 8. 06:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!