Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit javulhat a grafikus...

Mennyit javulhat a grafikus teljesítmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy nem játékos laptopom, amibe egy darab 8 GB-os memóriamodul van. Ha bővítem mondjuk 2x8-ra és dual csatornás lesz, kb mekkora grafikos javulás várható? (Nem kimondottan ezért bővítem, ez csak járulékos dolog lenne)

(AMD 5500U, Ram sebesség 3200Mhz)


Köszönöm a válaszokat!



júl. 7. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Semennyit.
júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ómájgád
júl. 7. 16:46
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak azért gondoltam, mert a grafikus kártyáknál is számít a memória sávszélesség. Mondjuk a GPU teljesítménye nem lesz jobb ettől. De mindenképp kell több RAM, a Bluestacks megeszi.

Köszi.

júl. 7. 16:53
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Számít, sokat fog javulni. Dual Channelben kétszer akkora a mem sávszél.
júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

"GPU teljesítménye nem lesz jobb ettől"


Ezzel meg is válaszoltad a saját kérdésed. Ha a grafikus teljesítmény nem lesz jobb, akkor a grafikus teljesítmény nem javul...

júl. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem a VGA teljesítményére gondoltam, hanem kimondottat a grafikus processzorra. Lehet rosszul írtam.
júl. 7. 20:50
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
3-5% nagyonmax.
júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Jó ez a sok "szakértő". Az igpu sebességét alapvetően befolyásolja a memóriához való hozzáférés. Ez 2 memória modul esetén DUPLÁZÓDIK. Nagyon nagy javulást fogsz tapasztalni.

[link]

[link]

Nem is értem a többieket.

júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én sem értem. Mondjuk egy olyan világban ahol Mari néni, akinek a tévé távirányítója is komplikált, szakértőzik egy tudományos poszt alatt, már nem lepődöm meg.
júl. 7. 22:19
 10/10 A kérdező kommentje:

Előtte:

3D mark: 6523

Graphics: 6247

Physics: 9962

Combined: 5500


Utána:

3D mark: 10930

Graphics: 10899

Physics: 11823

Combined: 10011


Köszönöm a sok "nagyon okos hozzászólást".

Külön köszönet #8-nak, aki arra használja az oldalt amire kitalálták. (Hasznos válaszokat ad 😉 )


További köszönet anonymousrante nevű felhasználónak, aki miután haszontalan választ adott, még privát üzenetet is küldött, és megsértődve csúnya dolgokat mondott. Ahogy nézem nem az első eset volt. Hogy mi volt az üzenetben nem részletezném inkább. Viszont egy másik felhasználónak a követklezőt küldte:


"Milyen szánalmas viselkedés a részedről, képtelen vagy dönteni, gyenge vagy, képtelen vagy megmondani ha nem tetszik valami, félsz attól, hogy mit gondolnak mások.


Bennem nincs meg ez, én szabad vagyok, veletek ellentétben."


Kemény...

júl. 12. 23:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!