Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4 magos VPS jobb ha 2x2 magos...

4 magos VPS jobb ha 2x2 magos vagy 1x4?

Figyelt kérdés

Beállítások: [link]


De alapból mindig 2 cpu és 2 core van amit mindig át kell állítanom. Hogy rám erőlteti ennek van valami értelme? Jobb ha úgy van? 2 CPU-s régi szerver.


júl. 6. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez VMware nem VPS. De az eredménye kb ugyanaz egy virtuális gép lesz.


Itt lényegében szimulálsz egy CPU környezetet a VM-nek. A VMware is alapvetően logikai szálakat lát CPU-nak.

Ha 1 CPU-t állítasz be 4 szállal, akkor egy logikai CPU-t fog használni és tovább bontja 4 felé. (Intel P-k, vagy AMD-k esetén 1 fizikai mag 2 logikai)


Ha 4 processzot állítasz be és "Number of core"-ra 1-et, akkor 4 szálat fog használni 1:1 arányban.


Fentiek csak logikai kibontások (én is használtam ezt a szoftware-t), és eltérhetnek a valós dokumentumban lévő információktól.

júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lemértem most ahogy írtad:

1x4 mag:


749

Single-Core Score

2785

Multi-Core Score

-----------------


2x2 mag:


739

Single-Core Score

2814

Multi-Core Score

-----------------


4x1 mag:


738

Single-Core Score

2800

Multi-Core Score

-----------------


Akkor mi a lényege? Később ha minden fel lesz használva akkor jobban bírja?

júl. 6. 12:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi jelentősége. Az operációs rendszerben lehet limit, hogy hány fizikai processzort kezel, ott a több maggal tudod ezt kitrükközni.
júl. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!