Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1-1,3 milliós kerettel milyen...

1-1,3 milliós kerettel milyen konfigot érdemes összeraknom?

Figyelt kérdés
Preferencia lenne, hogy a processzor is erős legyen.
júl. 5. 17:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A TPU teszt kicsit elavult ebben az esetben, mivel júniusban új biosok és új power management specifikációk érkeztek a zsinórban hulló 900K/KS-ek miatt.

Az a 0.7% 4Kban elmegy hibahatárnak, mivel a legtöbb esetben a különbség nem éri el a 1fps-t.

júl. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%

Jó de erre ment a rejszolás, hogy a "Legjobb gamer CPU ever" az Intel promókban. Csak 300W-ot kell elfűtenünk, de a "Királyság" megmaradt papíron. 🤣


Ez csak egy vázlat:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ez 1.216.150Ft + egy házikó.

Igazából, ha akarsz AIO-s üvegkalitkás házat az is ki jön 1.3-körül. És benne van a 4090 is. 😉

júl. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha ennyi pénzt akarsz rászánni akkor megvárnám az RTX 5090 érkezését. Mert nem éri meg szerintem már RTX 4080 Super, RX 7900 XTX felett lévő videokártyát venni tehát a 4090-et. Azért, hogy fél éven belül meg az RTX 5070 Ti, 5080 videokártya ugyanazt vagy még jobb teljesítményt hozzon 30-50%-al olcsóbban mint a mostani 4090. Processzornak ha meg erős kell akkor most veheted akármelyik X3D procit. De ha azzal is vársz akkor Ryzen 9000 esetleg Intel 15 gent is tudsz már venni.

Ha van videokártyád akkor a gépet videokártya nélkül már most megveheted. Azért, hogy RTX 5090 mehessen bele később. Gondolom csak van valamid. Ha meg nincs addig lehet használgatni az IGP-jét is egy X3D procinak. De szerintem 30-35 ezer forint az egy millióhoz képest ideiglenesen egy használt GTX 1660-ért.

júl. 6. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Igazán nem nagy kiadás a 30-35 ezer forint*
júl. 6. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
R9 7950X3D 240K, 7800X3D 150K
júl. 6. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

A "tudsz várni" hát egy kicsit nem igaz. A 7800x3d/RTX4090 beárazódott termékek az aktuális generáció végéről. Az Intel megtartja az LGA1700-at is, és lesz rá Re-re refresh Raptor, mert az új Core Ultra elég drága lesz mert ahhoz is már a TSMC kell nekik, így drágább lesz az aktuális AMD-nél. Az AMD sem fog finomkodni a 9000-es árazásával. A Nvidiáról nem is beszélve. Szinte biztos, hogy millió felett nyit az 5090.


Mind a három cég nagyot fog gurítani az ősszel-télen, Itt az Intel tud meglepetést okozni (de ez el is várható) De a vaskos első napi számlát nem éri meg kifizetni az tuti. Vársz fél évet, hogy több százezerrel többet fizethess. Vagy vársz további fél évet, hogy lemenjenek az árak. Én nem várogatnék. Azt az akciót kell kihasználni ami van, az élet rövid.

júl. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16 videokártyákból az aktuális széria addig a pontig ugyanannyiba kerül végig amíg a következő ki nem jön, akkor meg esetleg brutálisat zuhan - kivétel ez alól ha megint olyasmi történik, mint chip hiány, leég a 3 memória gyárból egy, felvásárolják az összes elektronikát és így tovább. Minimális difi lehet időről időre ha épp jobban/kevésbé fogy, változik a forint értéke, és így tovább, de alapvetően generáció végén beugrani épp annyiba kerül mint az elején, csak nem két évig lesz high end kártyád, hanem fél.


Abban igazad van, hogy megjelenéskor általában megtolják az árakat valamennyire, de 1-3 hónapra rá ez teljesen be szokott állni, én legfeljebb akkor vennék most kártyát ha muszáj lenne, mert megdöglik amim most van. Olyan még sosem volt, hogy megbántam volna hogy vártam pár hónapot a megjelenésig, legrosszabb esetben vettem valamit az előző generációból sokkal-sokkal olcsóbban. 980Ti al szemezgettem nagyon egy ideje, 220 alatt nem nagyon volt, 1070 meg ugyanazt a szintet hozta, +2gb vrammal, 130 ezerről indulva. De később, amikor megborultak az árak is ugyanez volt, aki 600e-1m vett 3090ti t azzal nyugtatta magát, hogy a 400-450 ezres 4070ti on fele annyi vram van és az nagyon szar lenne.

Ezeken a kártyákon rajta van a high end felár, és marad is amíg a grafikon tetején vannak.


Egy dolog miatt aggódok most, az amd semmit nem hoz ki a felső kategóriában, 7900xtx szintnél többet garantáltan nem látunk tőlük elmondásuk szerint(hacsak nem ray tracingben, ez majd eldől), úgyhogy az nvidia effektíve úgy árazza be a kártyáit ahogy akarja, úgy próbál megtévesztő neveket adni neki ahogy akar(4080 12gb -> 4070 ti). De reálisan azt gondolom, hogy 4-500 között lesz valami ami 0-25 százalékkal gyorsabb mint a 4090, meg egy 5090 ami 60+ százalékkal gyorsabb mint a 4090, végtelen pénzért cserébe. (ha meg nem lesz, akkor még szarabb generáció lesz az 5000 mint a 4000 volt, ami azért meglepő lenne).

júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Két éve amikor az RTX 4090 megjelent akkor a 3080 Ti, 3090, 3090 Ti ára sem csökkent le és nem érte meg őket venni mert 4090-et sem lehetett sokkal drágábban kapni két hónap múlva meg jött az RTX 4080 ami teljesen megölte ezeket a kártyákat ár érték arányban. Bár az tény, hogy a 3080 Ti olcsóbb volt mint a 4090. De az már a megjelenése előtt is jobb áron volt.

Az 5090 meg nem biztos, hogy sokkal drágább lesz megint, de ha mégis akkor úgyis utána nem sokkal lesz RTX 5080 is ami miatt biztos, hogy a 4090 már nem lesz jó vétel.

Mert a 4080 25%-al legalább gyorsabb mint a 3090 Ti. A 4070 Ti is alulról surolja a 3090 Ti teljesítményét.

júl. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!