Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor érdemes lecserélni a...

Mikor érdemes lecserélni a procimat?

Figyelt kérdés

ryzen7 procim van abból is a 7700x mikor érdemes lecserélni a procit mennyi idő van még benne kb? mid gamer vagyok azaz szoktam játszani AAA játékokkal de nem annyira fanatikusan már.


Ez a proci el tudja vinni majd az rtx 50es szériát is? abból is legközelebb vszeg a 5070 et fogom megvenni majd ha kijön.


júl. 5. 08:04
 1/10 SIDLER22 ***** válasza:

Hát nem tudom amúgy hány FPS a cél, de 60 FPS-t a mai AAA játékoknál nagyjából egy AMD Ryzen 5 3600-al el tudsz érni.

Ez a processzor holnapután lesz pontosan 5 éves technológia.

Te egy kevesebb mint 2 éves processzornál már azon gondolkozol, hogy mikor cseréld le, mert lehet, hogy elavul pár hónapon belül.


Kicsit túlgondolod ezt. Nem?

júl. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen igazad van :)
júl. 5. 08:17
 3/10 SIDLER22 ***** válasza:
84%

Sőt még kicsit tovább is megyek.

[link]

Itt a csávó egy Ryzen 5 2600-al játszik. A statokon látszik, hogy ez a CPU már nem tudja kihajtani a videókártyát (a kártya csak 80-90% körül van), de még mindig tud vele Ultra grafikán játszani fixen 60FPS fölött.

(Egyébként a 2600 már több mint 6 éves.)

júl. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és ehhez a procihoz vszeg melyik vga lesz a plafon az 50 es szériában? Azaz 100% ban kitudja majd használni a 5070et (várhatóan)
júl. 5. 08:36
 5/10 SIDLER22 ***** válasza:
8 mag és 5.4 GHz turbó órajel annyira overkill játékokhoz, hogy jelenleg (és még szerintem úgy 5-6 évig) nincs felső határa videókártyában. A legfullosabb high-end kártyát berakhatod mellé. Nem fogja elérni a határait.
júl. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Majd akkor cseréld le ha már kevés lesz arra amire használod. Előre cserélni semmi értelme. Később többet kapsz majd ugyanannyi pénzért.
júl. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bőven elég lesz a 5000-res szériához, hacsak nem valami nagyon bugyuta konfigot raksz össze (pl. 1080p mellé 5090Ti, ott szerintem szinte minden játék CPU limitbe futna).


Szerintem a 9000-res Ryzent skippelheted, majd az azt követő generációnál érdemes nézegetni, hogy van-e értelme fejleszteni. RTX 5070 mellé minden bizonnyal bőven elég lesz.

júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a hármas válaszoló írta még az R5 1400-2600 is elég játékra csak nem feltétlen erős vga való melléjük. Mondjuk a 80-90% kihasználtság még alig mondható bottlenecknek. Egy 3060 szint alá még ezek is bőven elegek. A Cyberpunkban pedig szép, hogy ilyen beállítás mellett nem lesz 100% a gpu.


Az R7 7700X proci pedig még tovább elég lesz Full HD felbontáson elég lesz az 5070-ek. 1440p/4K felbontáson pedig az 5090-nek vagy az aktuális legerősebb csúcsnak. De ha később kevésnek érzed ezt és időtállót akarsz akkor lehetne váltani jó áron egy R9 9900X3D-re mondjuk, de a 8P mag is elég tehát R7 9800X3D is elég lehet majd.

júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amikor már kevés a teljesítménye...
júl. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor olyasmire szeretnéd használni, amire már nem elég. Vagy amikor kipurcan. Amelyik előbb bekövetkezik.
júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!