Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen lézer az ami bántja a...

Milyen lézer az ami bántja a kamera szenzorát?

Figyelt kérdés
Esküvőkön szokott lézer lenni, melyik fajta lézer az ami károsíthatja egy MILC gép szenzorát?

jún. 28. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerencsére egyre kevésbé szokott lézer lenni, én magam évek óta nem láttam, talán négy vagy öt éve láttam utoljára mert rájöttek a zeneszolgáltatók is, hogy finoman fogalmazzak borzasztó "puruttya".


Egyébként a dolog soktényezős, függ az adott dióda teljesítményétől, az általa kibocsájtott fény hullámhosszától, attól, hogy milyen közege(k)en át éri el a szenzort, meg persze a beesési szögtől és még egy rakás dologtól. Az a biztos, ha lézeres fényforrás közelében nem fényképezel, nálam a szerződés is tartalmazza, hogy ha ilyen fényforrás működik, azt vagy kikapcsolják, vagy nem fotózom addig amíg ez meg nem történik.


Sajnos amúgy azok a lézerek amikkel esküvőkön találkozhat, nagy biztonsággal valamilyen távolkeleti webshopból származnak és abból rakták össze Őket amit épp a polcon találtak, így ha van is rá írva valami a fentiekből, koránt sem lehetsz biztos abban, hogy igaz is.

jún. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az létezhet hogy rossz fényviszonyoknál csíkos lesz a kép/videó? Ez ettől lehet hogy megsérült a szenzorom?
jún. 29. 10:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem az a noisebanding amire Te gondolsz, de látni kellene a konkrét jelenséget, hogy biztosat tudjak mondani. Vagy majdnem biztosat.
jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!