Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudok bootolni...

Miért nem tudok bootolni dvd/cd-röl?

Figyelt kérdés

van 1 samsung dvd/cd olvasó/iró a gépemben, hiába rakom be elsönek hogy cdröl bootoljon, nem bootol, cd/dvdt olvas megnyitja szal nicns vele baj, eddig egy másik meghajtót használtam ha rendszert ujra akartam instalálni de az befuccsolt, most nem tudok mit csinálni ez meg nem bootol...

de mi lehet a baj?


2010. okt. 31. 02:10
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:
Biztos, hogy nem a lemez rossz?
2010. okt. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jól van kiírva? Mert ha csak az iso fájl-t másoltad a lemezre arról nem is fog bootolni.
2010. okt. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
jól van ki irva :) olyan dvd vel probálkozok amivel már telepitettem szal.. és ez már nagyon régóta így van... szal semmi ötlet??
2010. okt. 31. 13:11
 4/11 P.O.C. ***** válasza:

Talán az eszköz nem áll készen az olvasásra, a boot -olás eme szakaszában. Bizonyos alaplapok BIOS-ában késeltetést lehet erre beállítani. IDE Detect Time Out/Delay vagy valami hasonló néven.

Milyen alaplapod van?

2010. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
biostar , 775-s foglalat ,fingom sincs mi a pontos márkája igy vettem a gépet használtan
2010. nov. 1. 16:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbálj ki más bootolható CD-t is, ha arról sem megy, akkor rossz a DVD író. Én is szívtam ez miatt, mikor kiderült, hogy nem jó a cucc.
2010. nov. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát ezt mondom , hogy már probáltam, semmit se bootol... amit más gépen pedig igen, de mondom amugy meg ha berakok vmi dvdt a gépen simán futtatja... nem értem , és ezért nem akarok ujjat venni
2010. nov. 1. 17:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem jó az író. Ennyi...

Illetve jó mert a lemezeket olvassa csak nem tudsz bootolni róla, ezért nem jó mégsem. Az én apósom is használja a DVD íróját már egy éve de bootolni sosem kellett neki arról. Most viszont Windows telepítéskor derült ki, hogy semmiféle

CD-ről nem bootol így megy vissza az üzletbe. Ezért mondtam, hogy nem jó a cucc...

2010. nov. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
na ez érdekes lesz! :D közbe 3 különbözö cd romot probáltam a gépemben 1ikröl se tudok bootolni, 1iket átraktam egy másik gépbe, és ott tuttam vele, a gépemben ugyan ugy beolvassa a dvd-t de nem bootojja be, olyan gyorsan bejön a windows, hogy nem birja felpörgetni a dvdt??? vagy mi a rák lehet???
2010. nov. 3. 14:13
 10/11 anonim ***** válasza:
átállítottad a BIOS-ban a bootololást vinyórol cd-re?
2010. nov. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!