Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » UTP kábel hibájának keresése...

UTP kábel hibájának keresése hogyan?

Figyelt kérdés

Elég kulturáltan van elvezetve kb 10m UTP kábel a házban, csak hát elkezdett nem működni. Lépcsőház, burkolatváltó, szegélyléc, stb.


Pár helyen hozzá lehet férni a kábelhez, de jellemzően bújtatva megy.


Már az hasznos lenne ha nem kellene a teljes kábelt cserélni. Hogyan tudom megtalálni, hogy pl melyik harmadában van a hiba? Ki hogyan csinálná? Átvágom, a végére rakok egy csatlakozót és próba? Soha nem szereltem csatlakozót... Ilyen kábel tesztelő készüléket sem használtam még soha, max megállapítottam, hogy hibás a kábel mert nem megy. Most is itt tartok. Ugyanakkor eddig ment és nem érte semmi behatás.


jún. 25. 21:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

UTP kábelt nem állunk neki darabolni, ahogy te gondoltad.

Újra kell dugózni a két végét, aztán újra kell próbálni. Esetleg szerezni kell tesztert. Más opció szerintem csak a teljes csere lehet.

jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Gyári kábel, nem szerelt. Az lenne a legszerencsésebb ha valamelyik végén az első 20-30 cm-ben lenne a hiba és azt levágva egy új dugó és kész.


Miért nem lehet csak az első 3m-t cserélni egy toldóval ha a maradék 7m rendben van?

jún. 25. 21:40
 3/19 anonim ***** válasza:
Ezt a fajta kábelt nem szabad megtörni mert nagyon könnyen megsérül. Ha látod hogy valahol a kábel nem nagy ívben van meghajlítva hanem össze van nyomorgatva akkor ott érdemes lehet kipróbálni.
jún. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ahol meg van taposva ott (is) hibás.
jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Megtaposva nincs, de 90 fokos kanyar a szegélyléc alatt az több helyen is.
jún. 25. 22:22
 6/19 anonim ***** válasza:
jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Legközelebb a sarkoknál vésd ki a falat hogy ne törjön a kábel
jún. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
köszi a linket, de ez így gáz. Akkor megvan a piaci rés amiből meggazdagszom. Azért az, hogy el lehessen vezetni egy kábelt úgy, hogy senki nem esik benne pofára az nem szempont? Amúgy meg burkoló csinálta az elvezetést. Vagy a burkoló az nem ért az ilyesmihez?
jún. 25. 22:33
 9/19 A kérdező kommentje:
hülye ötlet, de a 8 érből igazán csak 4 az ami fontos, a többi az shield, nem? Ha veszek egy tesztelőt és találok 4-et ami jó akkor okosban való csatlakozó átvariálással kaphatok egy működő vezetéken, nem?
jún. 25. 22:42
 10/19 anonim ***** válasza:
Lehet magának nem így csinálta volna meg, de így "gyors" volt...
jún. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!