Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagy magas Wattos adapter...

Nagy magas Wattos adapter mennyire roncsolja a telefon akksiját?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam 120w-os adapter vételén, elvileg 10-20 perc alatt 100-on van a telefon. mennyire roncsolja ez az akksit? Nem mindennap használnám csak utazsokra, illetve fotós akkumulátorok töltésére esküvőkön.

jún. 24. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az aksiját semennyire, de a kijelzőjét megrepesztheti ha ráejted.. 😀
jún. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor károsíthatja az aksit ha töltés közben forróra felmelegszik.
jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A telefon is támogatja?


Egyébként annyit ad le a töltő adapter, amennyire a készüléknek szüksége van vagy fel bír venni.

jún. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Hogyha a telefonodhoz pl egy 18 wattos adaptert kaptál akkor ne próbálkozz 120-assal, mivel a telefon nem fogja befogadni és nagyon roncsolni fogja, ezért van az hogyha rákötsz valami 5 voltosat a 230-ra fel fo robbani. Bocsánat ha elég hülyén fogalmaztam, nem akartam rosszat írni, csak nem szeretném a tönkre tennéd a telefonod. Persze, ha neked a telódhoz járt egy 100 wattos gyorstöltő akkor valószínűleg a 105 wattos adapter nem öli meg. Legyen szép napod és Isten áldjon!
jún. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
uh erre nem gondoltam. Ha jól olvasom iphone 15 pro max 27W-ot tud felvenni, akkor nem is tudná 20p alatt feltölteni az akksit igaz?
jún. 24. 23:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor tudod a 120 W-os töltőt kihasználni ha a telefonod töltésvezérlője támogatja.

Ha nem támogatja feleslegesen veszed meg mert evvel se fogja 10-20 perc alatt feltölteni.

jún. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A telefonod nem támogatja a 120 W-os töltést. Feleslegesen ne vedd meg mert avval se fogja gyorsabban feltölteni.

[link]

jún. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Most mi nem jó azzal amit írtam? 4-es voltam.
jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Az, hogy a 120W-os töltő nem fogja ráerőszakolni a telefonra a 12V/10A-t, ha a telefon nem támogatja azt.


Minden (gyors)töltés 5V/2A-val kezdődik, a telefon töltő elektronikája pedig kommunikál az adapter elektronikájával, és miután "megtalálták" azt a gyorstöltési opciót, amit mindkét eszköz támogat, átkapcsolnak arra.


Ha egy 120W-os töltőt olyan telefonra dugsz, ami maximum 60W-ot támogat, akkor maximum ennyivel fog töltődni, ennyit ad le az adapter.


Nem fogja a 12V-ot kiküldeni addig, amíg "nem győzödött meg" arról, hogy az adott készülék támogatja azt.

jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Részemről semmi gond nem volt a 4-es válasszal, köszönöm mindenkinek!
jún. 25. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!