Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri még egy kicsit várni...

Megéri még egy kicsit várni és venni egy négy ram slotos alaplapot és ezzel együtt 2x8gb ram az 1x16gb helyett?

Figyelt kérdés

Olyan vásárlást mellett köteleztem el magamat, hogy most veszek egy Asus Prime B760M-K D5 alaplapot és egy Goodram 1X16gb GR4800D564L40S ramot most. Azért így csinálom, hogy később tudjak bővíteni bonyolult cserélgetés nélkül 32gb-re úgy, hogy beteszek egy ugyanolyan órajelű és márkájú sticket.


De gondolkodok rajta, várok pár helyett, rá fizetek az ASrock B760M PG Lightigre D5 és mondjuk egy Kingston FURY Beast 16GB 2x8GB DDR5 5200MHz KF552C40BBK2 ramra.

És akkor gond nélkül meglesz a ddr5 és dual channel ram most és később is tudom ezt bővíteni 32gb fölé is.


jún. 24. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Szvsz már mist is vehetnél 2×16GB kitet az ASUS Prime lapba. Manapság már nem túlzás ennyi RAM.
jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Single Channel sem vesz mindig olyan sokat a teljesítményből. Ez játék és kártya függő is, el lehet lenni egy darabig azzal is. Legfeljebb kicsit kevesebb fps lesz pár játékban de ahhoz olyan játék és konbináció kell ahol amúgy is van egy minimális cpu szűkkeresztmetszet. De én minden esetben a négy ram slotos lapokat támogatom. De ha már ezt választod akkor 6000mhz 2x8gb ram két ezerrel drágább csak.


És amúgy nekem is ASrock PG Lighting alaplapom van egy I5 14500-al semmi throotling nincs. Egy non k I7 még belefér bármilyen alaplapba kisebb órajel veszteségek árán. Vrm-ben is jobb azért mint az Asus Prime ha nem is sokkal. De kicsivel drágábban már van Pro RS alaplap is. Amivel már nem nagyon lenne ilyen I7 14700K féle procival sem, annak már tényleg sokkal jobb vrm-je van. Persze egy I9 K ez mellé sem ajánlott de felesleges is lenne megvenni egy ilyen kazánt.


Azt azért megjegyezném, nem tudom milyen processzorod van vagy milyen akarsz venni. De ha most építesz gépet akkor ha LGA 1700 akkor I5 13400 fölé felesleges menni mert felette már kijön egy AM5 konfig is és arra most is fog érkezni hamarosan egy új generáció ami gyalázni fogja az egész foglalatot es utána még 1-2 generáció.

jún. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!