Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van újraindítás után...

Miért van újraindítás után több fps-em?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy gépet, és feltűnt, hogy ha hosszabb ideig ki van kapcsolva, akkor némileg kevesebb fps van a játékokban. Újraindítás után minden jó, olyan átlag 10-20 fps-el több van, mint előtte. Alap estében nem lenne problémám ezzel, de pl. Elden Ringben zavaró a kevesebb fps., illetve nem volt olcsó a gép és jó lenne, ha normálisan működne.


A gép specifikációi:

Videókártya: rtx 4070 ti super

Alaplap: gigabyte b760m ds3h

Rám:32gb

Oprendszer:win 11pro


Páromnak hajszálpontosan ugyanilyen a gépe neki semmi baja vele. Ha minden kötél szakad, akkor vissza viszem, mert garanciális csak messze van a bolt ahonnan vettem és szabadnapot kellene kivennem.



jún. 18. 13:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Processzor: Intel i5 14600kf
jún. 18. 13:54
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

definiáld: " ha hosszabb ideig ki van kapcsolva"

Másrészt meg kéne nézni indítás után milyen folyamatok futnak a háttérben, mennyire terheltek az erőforrások.

De a tippem az, hogy esetleg vannak programok, amik frissítenek, szinkronizálnak stb. és neked több adat gyűlik össze ennyi idő alatt, vagy ilyesmi.

jún. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olyan 1-2 óra kikapcsolt állapot után már csinálja. A feladatkezelőt néztem, kb semmi erőforrást nem használ bekapcsolás után, csak a szokásos folyamatok vannak ott.
jún. 18. 14:08
 4/5 A kérdező kommentje:
Ami még lényeges, minden driver a legfrissebb beleértve a bios-t is.
jún. 18. 14:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó de neki nincs fent ez a program, gondolom, szóval .. nem lehet, hogy magával a programmal van valami?
jún. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!