Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RTX 3050 6GB megérné kizárólag...

RTX 3050 6GB megérné kizárólag CS2 -re 1080p -ben, minden egyéb low? Van, aki használja és van benne tapasztalata?

Figyelt kérdés

Alapvetően mindig is low budget GPU -k voltak a gépeimben, ez most sincs másképp, pár éve az új gépembe egy gtx 1650 4GB GDDR5 kártya került. Konkrétan CSGO -hoz lett véve, amiben tökéletesen teljesített, meg néha teszek ritka kitérőt néhány Indie játékra, amiben nem feltétel a magasabb FPS. CS2 viszont nagyon rosszul teljesít, mondok egy példát. Sokat szoktam DM -ezni, és ha fullos a szeró, ráadásul már tele van lövedékekkel és vérrel a fal (amit CS2 -ben letiltani sem lehet), akkor egyszerűen a 144Hz -s monitoron nagyon rossz, amikor leesik 100-90FPS alá. Próbáltam már 720p -ben is, és bár offline tesztben nyerek valamennyi FPS -t, ha egyedül vagyok egy mapon, de online ugyanaz a helyzet, leesik 100 FPS alá, ilyenkor már azt gyanítom, hogy nem csak GPU a szűk keresztmetszet. A gépem többi alkatrésze:


Alaplap: Gigabyte B450 Aorus M

CPU: Ryzen 5 3600 (manuálisan lefixálva 3.92Ghz -re)

SSD -n fut a Windows és a Steam is

RAM: 2x8GB DDR4 3000Mhz

Win10 Pro


Most tudom mire gondoltok, hogy minek ez a kártya, hisz csak 6GB memória van benne, de higgyétek el, én tényleg nem használnám ki, ha jóval erősebb lenne. Értelmes Benchmark teszteket sem találok ezzel kártyával CS2 -höz, általában offline botoznak 5v5 -ben Dust2 -n, ami alapból nem jó példa. Régóta 1080p monitorom van, ez jó pár évig nem fog biztosan változni, szóval ezt is vegyétek figyelembe.



jún. 9. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Drága, Rx6600 minden tekintetben jóval erősebb a 3050 8GB-hez képest is. És nem csak 2GB VRam a bibi, de a GPU is csirkébb a 8GB változathoz képest. Ez csak akkor ajálható, ha passzív hűtésű gépbe kell RTX kártya. Vagy tápcsati nélküli "legerősebb" kártya kell. Tehát speciális esetekben lehet "értelme" ennek a kártyának. De átlagos gamer gépbe nem való.

[link]

[link]

Árban nem nagy a különbség.

jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hasonló configom volt 2 éve, és az általad leírt felhasználásra alkalmas volt.
jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


erdekes

mivel ha nem is sokkal de erosebb mostanidtol


viszont stabil 144 biztos nem lesz meg 3050 el


6600 al lehet meg lesz


mas nvidia alternativa max hasznaltan van

jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 jo persze beallitas fuggo lehet linkelten nem figyeltem de altalaban maxon tesztelik jatekokat

te ha lowon nyomtad annyival akkor lowon lehet hoznia kell azt a 75% koruli pluszt

ami ankulonbseg koztuk


90fps nel az 157 kb.

szoval ugy mar a fix 144 meg lenne

jún. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

Hasonló konfig az R5 5500 kb a 3600 szintjét hozza játékokban.

1080p low-on 200FPS az átlag de kimaxolt grafikával is hoz 130FPS körül egy Rx6600.

jún. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3050 semmire sem éri meg
jún. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ok, végül is hosszas gondolkodás után úgy döntöttem, hogy nem éri meg. Lényegében ugyanott tartanék, mint a pár éve megvásárolt gtx 1650 -el, csak most kicsit kitolnám az időt az újabb low budget modellel. Akkor inkább mehetnék biztosra, és nem ilyen spórolóssan. Látok a kínálatban egy ilyet:


GEFORCE RTX 3060 12GB WINDFORCE OC GIGABYTE


Ez igaz jóval drágább, de úgy vélem, hogy ár-érték arányban jelenleg megérné, főleg hogy nem is 8 hanem egyből 12GB VRAM -om lenne. Kérdés, hogy a tápom bírná -e (elvileg igen, Recommended PSU

550W):


CHIEFTEC Polaris 650W PPS-650FC (80 Plus Gold)


Természetesen MSI Afterburnerben levehetném a Power Limitet jóval 100% alá, és inkább manuális OC -t végeznék, ezt csináltam a gtx 1650 -el, és jóval kevésbé melegszik, de megvan a gyári teljesítménye, sőt, még picivel több is.

jún. 21. 15:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Jól döntöttél. 👍

Igen bírni fogja.

Csak, hogy fel@sszalak pár ezressel drágábban RTX 4060 is van. Már, ha nem nagyon olcsón szerzed a 3060-at.

[link]

jún. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!