Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg jó döntés lenne...

Tényleg jó döntés lenne becserélni egy Intel Core I5 11500 processzort egy Intel Core I3 14100 gépre?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy nem csupán ingyen lecseréli velem a gépet de még rá is fizet egy kicsit. Mert szerinte hamarabb eltud adni egy hat magos processzort Ez nem a saját gépe lesz hanem szimplán ő pc eladásokkal és vevésekkel foglalkozik és jó barátoknak néha enged az árból. De idegeneknek szokott rá tenni hasznot. Ezért is szerzett ilyen processzort.

Ami miatt vonzó az ajánlat az az, hogy az LGA 1700 fejleszthetőbb platform csak az a bökkenő, hogy nekem ASrock B560M Pro4 alaplapom volt amivel 4.6ghz-re engedtem lockolni a processzort. Ő pedig egy ASrock H610M HDV alaplappal akarja adni a gépet. Ami később pozitívum lehet az az, hogy Ddr5 támogatású lap mondjuk.

És ad 2x16gb 4800mhz ramot, de valami noname V7 márkájú egyszerű irodai zöld kinézetű ramot ami nem baj mostmár csak ne legyen vele baj. Holott én ilyet használtam eddig, de ez jobban felhúzta volna a gépem árát mert akárhogy is de prémium ram volt régen de nem akart pluszt fizetni, ezért kap mellé sima 3600mhz ramokat. Nem mintha ettől annyira megakarnék válni:

[link]

Mielőtt cserélek vele mindenképp le ellenőrzöm nála, hogy minden rendben e. De nem szokott át baszni idegeneket sem. És csak processzor, memória, alaplap és ssd lesz kicserélve.


A processzort most lehet, hogy több mint egy évig nem tervezném cserélni, mert ha lenne is keret rá azt jobb dolgokba akarom fektetni ezt az I5 processzort sem akartam. Az nem baj ha a játékteljesítménye gyengébb. De csak akkor ha nem sok köztük a különbség. És az RTX 4060 Ti 8gb kártyámat kitudja ugyanúgy hajtani Full HD és QHD felbontáson is. De videó vágásra is használom a gépet elég gyakran. És nem F végződésű a processzor. De félek, hogy ez a négy magos processzor nagyon le lesz ebben maradva attól a hat magostól.



máj. 31. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Arra kíváncsi lennék, hogy te hány MHzen használtad azt a premium RAM-ot.


A 14100 kb 11400 szint, játékokban erősebb, all-core workloadokban valamivel gyengébb.


Szerintem nagy különbséget nem vennél észre, LGA1700-as alapnak simán jó, főleg ha rá is fizetnek.

máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mire NEM elég a mostani géped?
máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Én nem cserélnék. Abba a fapados csíra lapba Raptor procit nem raknék 14500 és attól feljebb. A cserén nem nyernél sokat (kb semmit). Egy 14400 már érezhető upgrade lenne.


Gyűjtögess kicsit, add el a motyót magad és pótold ki. A (régi) lapod minősége normális, de a RAM-ot felesleges ennyire túl tolni DDR5-ön is elég egy átlagos 6000MHz cl36 kb bármi mellé.

máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első, a dramban a maximumot állítottam be a ramnak.

Akkor megéri a csere, mert a 11400 nem sokkal erősebb nála all coreban sem. És akkor az én 11500-am meg csak 200mhz-vel magasabb turbóra képes.

máj. 31. 13:08
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

"dramban a maximumot állítottam be a ramnak."


Erről tudnál lőni egy képet? HWinfo vagy CPU-Z?

máj. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én elcserélném. A 11. generációs előbb fog elértéktelenedni.
máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha garis minden, már akkor megéri. Jó az a 4 magos proci nagyon. Főleg a magonkénti tempóban, ami játékokban még mindig jobban számít a legtöbb esetben (már ha persze az összmagos tempó is azért rendben van).

[link]


Ram gagyinak számít ddr5 terén, de nem rossz attól, okés ddr4 szint az. Nem veszítesz rajta.


Alaplap simán viszi a 6 magos procikat. 8 magosból talán a legalsó szintet még nem gáz.


A csatlakozókat azért nézd meg, hátha hiányozna valami. M.2 meg iylesmiket is.

máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
50%

Eleg jo hutese van mostani lapodnak

ujnak viszont semmi


igazabol a csere indokod annyi hogy a vevod jol jarjon tobb magos prociddal?


en ebben nem latok ertelmet, de tentudod jot akarsz neki igy

magadnak nem igazan...

máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!