Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha azt látom a hírdetésben,...

Ha azt látom a hírdetésben, hogy 8GB RAM, akkor az 64 bites számítógép lehet?

Figyelt kérdés
Miért nekem csak 32 bites Windows telepítőm van.

máj. 28. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, manapság már nem is nagyon lehet kapni 32bites architekturával rendelkező pc-ket hacsak nem őskövület használtan, de azt meg meg sem éri venni kivéve ha retro pc-nek kell.


Milyen windowsod van? mert a windows 10 telepítő az architecturának megfelelőt telepíti, (vagy kézzel is ki lehet választani). windows 11 pedig nem is támogat már 32 bitet. Ha ennél régebbi windowsod van érdemes lehet váltani legalább 10-esre.

máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A 32 bites csak 3,2 GB-ot tud kezelni. Ilyen gép már közel 20 éve nem kerül forgalomba, az én 2003-as retro gépem is már 64 bites, de 32 bites XP van rajta a jobb támogatás miatt, meg úgyis csak 2 GB RAM van benne, úgyhogy nincs semmi előnye (meg korabeli mechanikus HDD az authentikus retro élményhez).
máj. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező: javaslom NE XP-t telepíts rá. 10-11 telepítő könnyen letölthethetö a netről 64 bites verzióban.
máj. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
#3 egy 2003-as retro gépről van szó, a 7 még rámegy de csigalassú. A 10-től garantáltan dobna egy hátast. Na meg pont az a lényege, hogy régi játékok, programok menjenek rajta. Nincs netre kötve, egyszer volt összekötve direktben a modern gépemmel, hogy multizzunk, de kész csoda hogy működött (a régi gépen az eredeti CD-ről futott a játék, a modernen egy fanmade patchel, hogy egyáltalán elinduljon, mert a CD-ről meg se nyikkan).
máj. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4

Milyen 2003-as gépben van 8GB RAM ???

És miért te nyilatkozol a kérdező helyett?

máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

8GB ram mellé kellene a 64-bit, mert csak 4GB-tud megcímezni a 32 bites, és ebben benne van a VRam is tehát az még lejön a rendszer 4 gigájából.

Simán fel le lehet rakni rá a 32bites Windowst, de a 8GB-ből csak 4GB minusz videokártya fog látni. Ha neked ennyi elég.

máj. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt látom a képernyőképen, hogy "64 bites architektúra" , és 8 GB RAM


Akkor erre nem jó az én 32 bites operációs rendszerem.


Ezen mit tud kezdeni a régi játékok? Még a Syrim 5 sem menne rajta, hiába vagánykodik, hogy nyoc giga ram.

máj. 28. 13:35
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

A 64 bites win csak a 32 és 64 bites programokat támogatja, a win3.11 és 16 bites DOS játékokat nem. Ahhoz telepíts DosBox-ot..

máj. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a problémát? Bármilyen játékot tudok futtatni 64 biten.


Win10 Pro 64bit/Ryzen 2700x/32GB ram/rx6600xt.


Ahogy #8 is írta DosBox, virtuális gép. Én is szeretem a régi emlékeket megélni Doom/Carmageddon/Colin McRae Rally stb. Mindegyik futtatható valamilyen módon a fenti hardveren. Igen a 30 éves DOOM is.

máj. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ha azt látom a hírdetésben, hogy 8GB RAM"

Én akkor azt gondolnám hogy valaki RAM-ot árul 8db 1GB DDR1 formájában..

máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!