Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GPU dióda "hatástalanítása"?

GPU dióda "hatástalanítása"?

Figyelt kérdés

Nemrég figyeltem fel arra, hogy a videókártyám folyamatosan 71C°-ot jelez. Eddig ez nemvolt gond de mióta már hajlamos többet is mutatni gyakran leáll. Sajátkezűleg lemértem külső eszközzel, hogy valójában 40C° sincs. A kérdésem az, hogy hogyan tudnám ezt a diódát "kiiktatni".

A kártya típusa. ASUS EN8600GT MAGIC (512Mb)

Csak arra kérlek titeket, hogy ne ajánljatok új kártyát ugyanis jelenleg nincs rá keretem.


2010. okt. 27. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mindig többet mutat a mérö,de ez nem gond,ettöl nem fog leégni még,ugyanis 40 fokot mértél az normális 1 ilyen kártyánál..
2010. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Hogyan mérted le a GPU belsejében lévő hőmérődióda hőmérsékletét külső eszközzel?

Javaslat: szedd le a hűtést úgy ahogy van. Tegyél friss hővezető szilikont a GPU és a hűtőborda közé (ha ezüstözött, akkor óvatosan, mert zárlatot csinálhat), valamint a memóriák és a hűtőborda közé is ha olyan. Szereld vissza a hűtést, de természetesen előtte portalanítsd!!!

2010. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Jenci ***** válasza:
Javítsatok ki,ha nem jól tudom,de ha kinyírod a diódát--és ezzel a kártya védelmét--akkor szerintem nem fog menni.Egyébként a GPU hőmérsékletét mérted vagy az egész kártyáét?
2010. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

I.kommentelő: Azt tudom, hogy 40 foknál semmi baja nemlessz csak mindig bekapcsol a túlmelegedés védelme.

II.kommentelő: Tudom, hogy a külső és belső hőmérséklet nem ugyanaz de az szinte kizárt hogy 40-50 fok eltérés legyen.

A paszta és a portalanítás megvolt de így lett 72fok.

2010. okt. 27. 19:18
 5/12 A kérdező kommentje:
III.kommentelő: Természetesen a GPU-ét. Ez a kinyírod-nem indul dolog érdekelne mivel nincs kedvem gajra vágni.
2010. okt. 27. 19:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
a túlmelegedés védelem az mindig is befog kapcsolni
2010. okt. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Magyarul kuka a kártya. Hát azért még jöhet válasz hátha mégis menthető. Azért az eddigi válaszolóknak köszönöm.
2010. okt. 27. 19:24
 8/12 Jenci ***** válasza:
Ha józan ésszel gondolkodunk,akkor nincs védelem,ha nincs dióda.Tehát vagy megpróbálsz találni egy olyan valakit,aki kitudja cserélni az alkatrészt,vagy sajnos tényleg másikat kell venned.Bár véleményem szerint csere lesz belőle.Semmi értelme annak,hogy ilyen kártyával nyűgölődj,pláne akkor,ha ki sem lehet cserélni.
2010. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na ezt szerettem volna elkerülni, de úgylátom, hogy ez tényleg kuka. Javíttatásba inkább nem kezdenék mivel abból sokszor volt már bajom.
2010. okt. 27. 19:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, hogy bele szólok, de a második válaszolónak igaza van. A belső hőmérséklet lehet ennyivel nagyobb, nekem is kb. ennyin megy sajnos, de ha megfogom alig érzem langyosnak.
2010. okt. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!